Samsung Galaxy S7 bude pravdepodobne disponovať vlastným 3D Touch displejom

Samsung Galaxy S7 bude pravdepodobne disponovať vlastným 3D Touch displejom

V dnešnom svete technológií je ťažké nájsť niečo originálne. Už tu toho máme toľko, že prísť s niečím novým je skutočný úspech. Z veľkej časti to platí aj pri našich každodenných pomocníkoch, smartfónoch. Ale keď sa tak konečne stane, ostatné spoločnosti nelenia a kopírujú a snažia sa čo najskôr podobnú vlastnosť implementovať tiež.

Ako tvrdím, snažím sa na veci pozerať objektívne (aj keď, predsa len je to môj subjektívny názor a ja sa tentokrát prikláňam na stranu Apple). A ako tvrdia viacerí, Apple možno nie je tým, čo so všetkým príde, ale snaží sa to priniesť masám spôsobom, akým to využijú a chcú. Dovolím si napríklad povedať, že Apple ako prvý prišiel s naozaj fungujúcou, pohodlnou a využiteľnou čítačkou prstou v telefónoch. Potom sme sa dočkali pokusu od Samsungu, ktorý však nefungoval tak dobre, no potom to už išlo. Galaxy S6 už obsahuje skoro tak dobre ak nie rovnako fungujúci senzor a mnoho iných výrobcov tiež zapracovalo a otlačok prečítajú do desatín sekúnd.

No tento rok prišiel Apple s niečím, čo sme tu doteraz nemali. Zabudnime teraz na Huawei, ktorý ho predbehol o týždeň so svojím Mate S (mimochodom tento model sa ešte ani nepredáva). Apple totiž znova urobil to, čo mu ide tak dokonale. Priniesol technológiu, ktorú ľudia chcú a vedia, že bude využiteľná. Čo tam po Huawei. Veľmi ma zaujíma, na čo všetko sa bude dať použiť ich tlakový displej. Zatiaľ má jediné známe/propagované využitie v podobe (kuchynskej?) váhy. Kto ale kedy bude vážiť (hocičo) telefónom?

Apple sa na to aj teraz pozrel z tej svojej stránky. Chcel použiť technológiu nie iba kvôli tomu, aby mohol povedať, že ju má, ale kvôli tomu, aby ju ľudia milovali a využívali. Aby im pomáhala pri každodennom živote a šetrila čas.

Nechal som sa trošku uniesť a nakoľko sme už za polovicou článku a stále sme sa nedostali k jadru veci, poďme na to. I napriek tomu, že nikto nezasvätený ešte nevie, ako bude vyzerať nový Samsung Galaxy S7, už teraz kolujú chýry o tom, že bude ponúkať svoju obdobu tlakového displeja, s takzvanou "ClearForce" technológiou. Tento istý displej má byť použitý aj v už spomínanom Huawei Mate S.

Sme veľmi zvedaví, ako sa veľkí výrobcovia popasujú s touto novinkou v múdrych telefónoch. Či už sa budú snažiť prísť s úplne novým využitím alebo iba navýšia latku pohodlnosti tlakových displejov, budeme a radi sa necháme prekvapiť. Koniec koncov, Mate S by sme sa mali dočkať už v decembri.