Samsung a Google sťahujú náskok Applu v zarábaní na hrách v smarfónoch

Samsung a Google sťahujú náskok Applu v zarábaní na hrách v smarfónoch

Možno v najbližšom období iPhone, respektíve Apple už nebude jednička v zarobených peniazoch, ktoré pochádzajú od hráčov hrajúcich hry na smartfónoch.

Firma DeltaDNA vypracovala štúdiu, do ktorej zapojila obrovské množstvo hráčov. Štatistické údaje získala totižto z 1,4 milióna hráčov zo severnej Ameriky. Z výsledkov štúdie jasne vyplýva, že až doposiaľ veľmi silnú pozíciu Applu začínajú ohrozovať Google a Samsung.

venturebeat.com

Spoločnosť sa zamerala na podiel hráčov, ktorí hrajú každý deň. Taktiež aj na priemerný čas, ktorý každodenne aktívni hráči strávia hraním hier. Absolútne neohrozeným víťazom sa stal telefón Samsung Galaxy S8+, a to v obidvoch prípadoch. Priemerne 3,3% používateľov tohoto smartfónu spraví každodenne priemerný nákup v hernom priemysle v hodnote 54 centov.

Druhé miesto je vyhradené pre iPhone 7 Plus, s 2,6% konverziou a priemerným nákupom 36 centov. Za ním len tesne skončil mobil Pixel XL od spoločnosti Google tiež s 2,6% konverziou, ale priemer na jeden nákup má nižší o 4 centy, čiže 32 centov.

indiannewstalks.com

DeltaDNA tvrdí, že hry na iOS však stále dominujú, dotiahli sa na ne len 2 smartfóny. To nič nemení. Avšak fakt, že hry na iOS sa speňažujú o dosť lepšie ako tie na Android, je známy. Tiež na to vplýva veľkosť obrazovky a výkon smartfónu.

Firma predpokladala, že potrvá najmenej 10 rokov, než sa na trhu objaví smartphone, ktorý iPhone v tomto ohľade prekoná. Zmýlili sa.


Zdroj titulnej foto: [venturebeat.com](https://venturebeat.com/2017/07/23/samsung-and-google-are-closing-the-gap-on-apples-monetization-of-mobile-games/) **Zdroj: [venturebeat.com](https://venturebeat.com/2017/07/23/samsung-and-google-are-closing-the-gap-on-apples-monetization-of-mobile-games/)**