Samostatný fitness tracker od Apple

· 1 min read
Samostatný fitness tracker od Apple

Apple Watch slúžia aj na sledovanie a monitorovanie fitness činnosti a zdravotného stavu vďaka funkciám ako je napríklad vstavaný merač tepu, tracker fyzickej aktivity a plná kompatibilita s neustále sa rozširujúcimi sortimentmi na watchOS.

Napriek tomu všetkému čo Apple Watch dokážu, stále je to trochu luxusné zariadenie. Nielen že stojí veľa peňazí, ale aby ich bolo možné používať musíme mať v prvom rade iPhone s ktorým Apple Watch cez bluetooth spárujeme.
A tu vzniká prvý problém.
Zdroj: idropnews.com
Nedávne údaje ukazujú, že zatiaľ čo Apple predal neuveriteľných 4,6 milióna Apple Watch v priebehu posledného štvrťroku 2016, tak je stále len číslo 3 na zozname - za Fitbit a Xiaomi - konkurenčnými predajcami, ktorí spoločne dodali 33.9 miliónov kusov za rovnaký časový úsek.

Nebolo by to ideálne pre Apple, vydať zariadenie viac na štýl FitBit? Možno že by nebol schopný spustiť aplikácie alebo sa pochváliť OLED displejom, ale to by vôbec nebol problém. Nielen že by zariadenie mohlo stáť menej, ale dokonca by to mohlo byť aj veľké plus pre Apple a jeho hodnoty na ktoré si ľudia za tie roky už zvykli.
Zdroj: idropnews.com
Samozrejme pravdepodobnosť, že Apple na takomto niečom pracuje nieje veľká, no je pár vecí ktoré nám nasvedčujú opak.

Apple v posledných mesiacoch najalo radu fitness odborníkov, ktorí možno pracujú na takomto doplnku, ktorý je špeciálne pre tých viac aktívnych medzi nami.


Zdroj titulnej foto: idropnews.com
Zdroj: idropnews.com