Aký rýchly je iPhone 6s?

· 1 min read
Aký rýchly je iPhone 6s?

iPhone 6s by mal byť rýchly. Ale ako rýchly? Túto otázku si určite položilo mnoho z vás, obzvlášť tí, ktorí vlastnia iPhone 6 a rozmýšľajú o prechode. Na internet sa dostávajú prvé rýchlostné testy iPhone 6s a my si tak môžeme urobiť predstavu o tom, aký rýchly je tento nový telefón z Curpertina v skutočnosti.

Zaujímave je, že aj keď má iPhone 6s oproti šestke až o 70% výkonnejší procesor, o 90% výkonnejší grafický čip a dvojnásobok pamäte RAM, tak sú obidva telefóny takmer identicky rýchle.

Rozdiel uvidíte až pri spúštaní náročnejších aplikácii a hier, kde sa výkon prejaví. Pokiaľ však trávite väčšinu času v systéme a sytémových aplikáciach a máte iPhone 6, rýchlosť rozhodne nie je dôvod na update a budete si pred svojou manželkou (či manželom) musieť kúpu obhájiť inak.

Apple tiež povedal, že je v novom iPhone omnoho rýchlejší Touch ID, ktorý je vylepšený. To sa tiež rozhodli niektorí YouTuberi otestovať a my tak môžeme vidieť ako rýchlo sa telefón odomkne v porovnaní so svojím predchodcom a tiež v porovnaní so svojim konkurentom: Samsungom Galaxy Note 5. Kým v prípade súboja so staršími modelmi iPhone je víťaz jasný, prekvapí výsledok súboja s Note 5. Veď sledujte sami.

Ako teda môžete vidieť, iPhone 6s je síce rýchlejší, je ale otázkou, či ta rýchlosť stojí za to meniť telefón. v prípade iPhone 5, 4s a možno aj staršieho je to však jasné.