Ronald G. Wayne – keď si dvakrát za život necháte prekĺznuť milióny pomedzi prsty (2/2)

Ronald G. Wayne – keď si dvakrát za život necháte prekĺznuť milióny pomedzi prsty (2/2)

V predchádzajúcej časti sme písali o veľkej smole Ronalda G.Wayna, ktorý sa prakticky vzdal veľkého bohatstva. Tento príbeh ale má pokračovanie.


Ešte jedna šanca zarobiť milióny?


Smola Ronalda G. Wayna v spojení so spoločnosťou Apple v roku 1976 úplne neskončila.


Za svoj 10% podiel pri odchode dostal iba 800 dolárov. Keď bolo o rok neskôr partnerstvo zmenené na korporáciu, dostal Wayne dodatočných 1500 dolárov za písomný súhlas, že už nebude mať voči novej spoločnosti žiadne nároky a práva. Poviete si, veď to môže byť fajn dostať 2300 dolárov za 12 dní práce. Ale komu z nás by to stačilo, keď boli na dosah milióny?


Druhá osudová chyba


V roku 1990 urobil Ronald druhú osudnú chybu. Originálnu zmluvu spoločnosti Apple podpísanú ním, Jobsom a Wozniakom predal za 500 dolárov. Dalo by sa povedať, že v podstate zarobil. Avšak v roku 2011 bol dokument predaný za neuveriteľnú sumu 1,6 milióna dolárov.


Zdroj: dailymail.co.uk


Wayne tak druhý krát v živote prišiel o šancu stať sa milionárom. Podľa jeho slov, je predaj dokumentu jediná vec, ktorú skutočne ľutuje z celého svojho účinkovania v príbehu o spoločnosti Apple.


Wayne vidal niekoľko publikácií, medzi ktorými nájdete i „Dobrodružstvá zakladateľa Applu“, a je majiteľom niekoľkých patentov.


V dôchodku odišiel žiť do mesta Pahrump v Nevade. Predáva známky a nezvyčajné mince. S tým ako dopadla jeho situácia je podľa vlastných slov celkom vyrovnaný: „Chcel by som byť radšej bohatý? Samozrejme. Ak by som však chcel iba peniaze , bol by som bohatý a nešťastný.“


Zdroj titulnej foto: cnn.com
Zdroj: thinkapple.sk