Roccbox: Malá šikovná piecka na pizzu

· 2 min read
Roccbox: Malá šikovná piecka na pizzu

Aj tento projekt je zo série zaujímavostí zo sveta kickstarteru a indiegogo.com. Myslím si, že takéto crowdfundingové stránky sú výborné útočisko pre ľudí, ktorí majú nápad, ale nemajú financie na začatie výroby. A práve vďaka týmto stránkam vznikol ďalší úžasný projekt: Roccbox. Je to malá, jednoducho prenosná pec. Primárne je určená na pizzu, ale je možné v nej upiecť aj rôzne iné dobroty, aké sa bežne pečú v kamenných peciach. Roccbox sa snaží napodobniť fungovanie kamenných pecí, čo sa mu celkom darí.


Roccbox môže byť poháňaný buď plynom, alebo drevom. Využívanie plynu je, samozrejme, jednoduchším riešením. Pri spaľovaní dreva zostáva popol, ktorý musíte pravidelne odstraňovať, a následne pridávať ďalšie kúsky dreva. Pri využívaní plynu stačí napojiť prívod z plynovej bomby do regulátora, v ktorom sa dá prispôsobovať plameň. Napriek tomu by som osobne uprednostnil pravú pizzu spravenú na ohni z dreva, myslím si, že by bola chutnejšia.
indiegogo.com
indiegogo.com
Piecka je navrhnutá tak, že teplo z ohňa je rovnomerne rozložené po celej rúre. To vytvára jedinečné prostredie, tak ako v tradičnej kamennej peci.
indiegogo.com

Projektu sa podarilo vyzbierať viac než 1 168 000 USD, čo viac než 10-násobne prekročilo cieľovú sumu.
Ako veľké negatívum vidím cenu. Ak by ste sa rozhodli kúpiť si Roccbox, tak si zaplatíte 559 USD plus poštovné, teda okolo 600 eur.
indiegogo.com


Zdroj titulnej foto: indiegogo.com

Zdroj: indiegogo.com