Revolučný spôsob ovládania smartfónu od Microsoftu

Technologickí giganti sa odjakživa snažia navzájom predbiehať v rôznych nových prevratných technológiách. Zdá sa, že už každá značka prišla s niečím novým a prevratným, čo po nej konkurenti skôr či neskôr začali opakovať. Jednou z takýchto revolučných technológií by mohla byť nová funkcia od Microsoftu na ovládanie dotykového displeja menom Pre-Touch.

Pre-Touch je, zjednodušene povedané, technológia, ktorá zaznamenáva prst užívateľa ešte pred tým, ako sa dotkne displeja. Používanie smartfónu sa tak môže stať intuitívnejším a rýchlejším.

Ako ukážku uverejnila spoločnosť na YouTube prezentačné video. Nastavili ho ale ako nezaradené, takže si ho môže pozrieť len ten, kto má naň priamy odkaz.

Mnoho šikovných funkcií

Pre-Touch nemá podľa autorov nahradiť klasické dotykové displeje, len uľahčiť ich používanie. V prípade, že si napríklad prezeráš video, zobrazia sa ti ovládacie prvky prehrávača v momente, ako sa prstom priblížiš k obrazovke. Pri označení textu by sa ti zas po zdvihnutí prstu zobrazili možnosti na kopírovanie a vloženie.

Pre-Touch by tiež mal dokázať rozpoznať, kedy držíš telefón v jednej ruke a kedy v oboch. Podľa toho by usporadúval ovládacie prvky na displeji a uľahčoval tak svojim užívateľom prácu.

zdroj: youtube.com

Kedy sa technológie dočkáme?

Ťažko povedať, jedno je však isté - ide o perfektnú odpoveď na 3D Touch spoločnosti Apple. Pre-Touch je zatiaľ stále vo fáze vývoja, a to znamená, že v najbližšom období sa ho zrejme nedočkáme. Hovorí sa ale o tom, že Microsoft pripravuje vlastný mobil "Surface Phone" ozbrojený operačným systémom Windows Phone, ktorý by mohol predstaviť už budúci rok. Funkcia Pre-Touch by bola rozhodne skvelým lákadlom.


Zdroj titulnej foto: YouTube.com
Zdroj: theverge.com

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen