Remienky Apple Watch sú extrémne ziskové

· 1 min read
Remienky Apple Watch sú extrémne ziskové

IHS, firma skúmajúca technológie zistila, že Apple má na náramkoch Apple Watch Sport obrovské zisky. Výrobné náklady základného 38mm plastového remienku, ktorý sa samostatne predáva za 45$ sú iba 2,05$. Treba si však uvedomiť, že suma nezahŕňa náklady spojené s balením, dopravou, marketingom a podobne. Aj napriek tomu sa však jedná o obrovký zisk.

Iný prieskum spoločnosti Slice Inteligence, ktorá skenuje e-mailové správy približne 2 miliónov ľudí zo Spojených štátov, z ktorých si viac ako 20 tisíc kúpilo Apple Watch zas hovorí, že takmer jeden z piatich kupujúcich si ku svojim Apple Watch kúpil osobitne druhý remienok. 49 dolárový Sport remienok bol pritom voľba číslo 1, či už ako remienok pribalený k hodinkám, alebo ako remienok kúpený osobitne. Hneď potom nasledoval remienok Milanese Loop za 149$.

"Ľudia sa snažia mať 2 hodinky v jedných tým, že skombinujú praktický športový remienok s nejakou viac luxusnou variantou" povedala Kanishka Agarwal zo Slice. Je to celkom logické, pretože platiť za hodinky 2x si len tak niekto nemôže dovoliť a chodiť na stretnutia so športovým remienkom, alebo naopak behať s nejakou drahšou variantou je určite nepraktické.

Apple takisto vytvoril potencionálne veľmi lukratívny trh tým, že umožnil vytvárať remienky s certifikáciou "Made for Apple Watch" iným firmám, ktoré sa so ziskami z týchto remienkov nemusia deliť.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #04
· 7 min read
Podcast #03 + Týždňový newsfilter
· 8 min read