Recenzia jailbreak tweaku: Snapper 2

· 2 min read
Recenzia jailbreak tweaku: Snapper 2

Snapper 2 je tweak, ktorý posúva fotenie screenshotov na úplne inú úroveň. Niekedy potrebuješ prepísať nejaké informácie z druhej aplikácie alebo porovnávaš nejaké údaje z dvoch zdrojov a všetci vieme, ako je časté premieňanie aplikácii otravné. Daný tweak ti s tým určite pomôže.

Vďaka nemu môžeš vytvoriť screenshot určitej oblasti obrazovky. Tento ”snap” zostane na obrazovke a môžeš ho ľubovoľne presúvať a meniť jeho veľkosť. Pri presúvaní sa na spodku obrazovky zobrazia tri guľôčky. Ľavá zatvorí screenshot, pravá otvorí možnosti zdieľania a stredná zatvorí a uloží do Galérie. Pri podržaní prsta nad strednou guľôčkou sa akcia zmení a pri uložení do Galérie screenshot zostane otvorený.

Zdroj: thinkapple.sk

Tweak má na výber dva módy: Normal a Instant. V normálnom móde pri stlačení Home + Power môžeš vybrať časť obrazovky a neskôr doladiť veľkosť. Pri instantnom móde sa obrázok objaví, hneď ako zodvihneš prst.

Ďalšou výhodou je história. Nachádza sa v nastaveniach. Tu sú snapy rozdelené podľa aplikácií a do histórie sa uložia aj bez nutnosti uložiť ich do Galérie.

Zdroj: thinkapple.sk

Rozdiely oproti predchádzajúcej verzii sú napríklad možnosť otvorenia viacerých snapov alebo praktickejšie a krajšie grafické spracovanie. Ak si ale na týchto výhodách nepotrpíš, pokojne ti postačí aj prvá verzia, ktorá stojí len 0,99 $.

Pre mňa ako študenta je tento tweak veľmi užitočný a produktívny. Považujem ho za must-have. Trošku mi chýba možnosť otočiť snap, čo sú menšie komplikácie pri otáčaní iPhonu na ležato pre vedeckú kalkulačku. Okrem toho ale funguje výborne a som si istý, že autor časom pridá túto možnosť. Odporúčam ho použiť napríklad s kalkulačkou alebo poznámkami. Predsa je len na tebe, ako ho využiješ. ;-)

Snapper 2 stojí 2,49 $ a je dostupný na BigBoss repo. Podporuje iOS 7, 8 a 9 na iPhone. Podpora pre iPad prichádza čoskoro.


Zdroj titulnej foto: imgur.com