Rapper nahral svoj album v Apple Store

Je všeobecne známe, že nahrávanie albumu je drahá záležitosť. Neplatí to však v prípade 25-ročného rappera menom Prince Harvey, ktorému ukradli notebook a jeho počítač sa pokazil. Keďže Harvey nemal žiadne peniaze, rozhodol sa nahrať svoj album v Apple Store v meste SoHo. Ten navštevoval dlhé 4 mesiace každý pracovný deň v túžbe dotiahnúť svoj prvý album do konca.

Rapper si vyhliadol jeden z iMacov, pred ktorým začal rapovať, hmmkať a vytvárať podmazy. Zamestnanci obchodu si ho síce okamžite všimli, ale vyšli mu v ústrety a mimo iného mu odporučili, že svoje výtvory môže skladovať v koši. Práve ten totiž ostáva nedotknutý pri procese čistenia disku vystavených Macov. Okrem toho si mohol, samozrejme, svoje výtvory poslať mailom alebo prekopírovať na USB kľúč. Napriek tomu sa však stalo, že sa časť jeho práce občas stratila, napríklad počas požiarného cvičenia.
Nakoniec, keď trebalo album pomenovať sa Prince rozhodol pre meno PHATASS, čo je skratka pre Prince Harvey At The Apple Store SoHo.

“Nemal som v pláne nahrať svoj album v Apple Store” povedal Prince Harvey pre the Daily Beast. “New York je drahý. Nemohol som si len tak kúpiť nový laptop."

“Som iba interprét” povedal Prince. “Chcem inšpirovať ostatných ľudí k tomu, aby tvorili—ukázať im, že nepotrebujú všetky tie veci na to, aby boli úspešní.” Stačí už len dodať, že album bude predstavený 26. júla. Ukážku tvorby rappera si môžete pozrieť priamo tu

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou