QUBE - rozsvieť si svoj domov podľa seba

QUBE - rozsvieť si svoj domov podľa seba

QUBE je nová cenovo dostupná smart žiarovka na trhu.
Inteligentnú žiarovku z nej robí možnosť zmeny farby cez aplikáciu v smartfóne a aj nespočetné množstvo automatizácií a prispôsobení.

Zdroj: thegadgetflow.com
Na trhu je inteligentných žiaroviek požehnane, no máloktoré sú cenovo dostupné, a keď už cenovo dostupné sú, nemajú toho veľa na ponúknutie.
Tento crowdfundingový projekt má za cieľ rozšírenie smart žiaroviek do každej domácnosti a chce, aby si každá domácnosť mohla vytvoriť jedinečnú atmosféru pomocou QUBE.


Zdroj Indiegogo.com
4 dôvody, prečo milovať QUBE.

1 - Typická WiFi, farebná smart žiarovka stojí okolo 50 amerických dolárov, no vy za cenu 50 amerických dolárov dostanete dokonca 2 smart žiarovky, kus za 19 amerických dolárov.


2 - QUBE nevyžaduje externý hub na to, aby ste mohli prepojiť viac žiaroviek navzájom. Smart žiarovka QUBE sama pracuje ako hub a spolupracuje s ostatnými žiarovkami QUBE.


HUB - po slovensky rozbočovač, je zariadenie, ktoré sa využíva na spájanie počítačov alebo iných zariadení.


3 - QUBE sleduje vašu prítomnosť vďaka
Bluetooth pripojeniu k smartfónu alebo k smart doplnkom a na základe vzdialenosti od žiarovky zmení farbu a mnoho podobného.

4 - QUBE vám umožní prispôsobiť si svietenie v dome do 200 amerických dolárov.


*Vymoženosti QUBE* :
**QUBE SENSE** - Žiarovka automaticky deteguje, že sa blížite domov, a zapne svetlá alebo vykoná nejakú automatizáciu, ktorú si nastavíte.
**QUBE NOTIFIKÁCIE** - Žiarovka zmení farbu po príchode správy, hovoru alebo iného upozornenia na váš smartfón či smart doplnok.
**QUBE ROZVRHY** - Žiarovka vykoná príkaz v naplánovaný čas. Napríklad ráno jemne zasvieti, aby ste znova nezaspali po budíku, ktorý ste práve vypli.
**QUBE OVLÁDAČ** - Umožňuje vám ovládať žiarovku **24/7** z ľubovoľného miesta na svete, pokiaľ máte internetové pripojenie.
**QUBE MOOD** - Farbu žiarovky a intenzitu svietenia si nastavíte podľa svojej nálady, či už máte narodeninovú oslavu, prišli vás pozrieť kamaráti, alebo sa učíte.
**QUBE ENERGIA** - Žiarovka je navrhnutá tak, aby vydržala nanajvýš **50 000 hodín**, čo zodpovedá **27 rokom.**
Automatizácia vám pomôže ušetriť spotrebu elektrickej energie elimináciou zbytočného plytvania.
Všetky služby *QUBE* sú dostupné online pre všetky platformy, čo majú internetový prehliadač a internetové pripojenie, ale pokiaľ chcete využívať aplikáciu, tak si ju môžete stiahnuť na **App Store** alebo v **Obchode Play**.
Žiarovky sú taktiež kompatibilné so zariadeniami tretej strany, čo sú napríklad smart doplnky.
Vďaka tejto kompatibilite si môžete nastaviť, aby sa vaša *SMART TV* zapla zakaždým, keď si sadnete na gauč. Tento zázrak funguje vďaka vymoženosti **QUBE SENSE**, ktorá sleduje vašu pozíciu v dome.
Popri ostatných zariadeniach tretej strany je *QUBE* kompatibilná s *Apple Watch*, cez ktoré môžete svetlo zapnúť, vypnúť, kontrolovať farbu svetla a omnoho viac.
![Zdroj: Indiegogo.com](/content/images/2016/08/o3z2clz7eursvpruxqpn.png) Ako to vlastne funguje? Každá žiarovka *QUBE* je vybavená **WiFi** a **Smart Bluetooth 4.0** čipom. Tieto čipy umožňujú neustále pripojenie medzi žiarovkami, smartfónom alebo smart doplnkami.
Žiarovka *QUBE* nielenže šetrí energiu inteligentným nastavením svetiel, ale aj monitoruje spotrebu elektrickej energie. Môžete si byť istí, že so žiarovkou *QUBE* na svietenie už nikdy nespotrebujete ani jeden watt navyše.
Odozva žiarovky je najrýchlejšia na trhu s odozvou 0.5 sekundy a úspešne spracuje **95 percent** príkazov. Všetko toto je možné vďaka kombinovanému pripojeniu **WiFi** a **BLE - Bluetooth Low Energy**, ktoré umožní spojiť sa k žiarovke hocikde, hocikedy.
Cena jedného kusu je **19 USD** . Projekt celkovo vyzbieral **573 415 USD**, čo je o **440 %** viac, než sa naplánovalo.
Distribúcia bola oznámená na **august** tohto roku.
Zdroj titulnej foto: [everything.plus.com](http://everything.plus/Yeelight_Blue_II_Light_Bulb-Smart_LED_Mood_Lighting_by_Yeelight/hZkxAybL0S0.video) **Zdroj: [Indiegogo.com](https://www.indiegogo.com/projects/world-s-most-affordable-wi-fi-smart-bulb#/)**