Punch Club: Hra, ktorá zarobila milión dolárov behom 10 dní

· 3 min read
Punch Club: Hra, ktorá zarobila milión dolárov behom 10 dní

Nové hry na dotykové zariadenia dnes vychádzajú ako na bežiacom páse. Vývojári si dobre uvedomujú, že ak má hra zožať úspech, nestačí len prísť so skvelým nápadom. Omnoho dôležitejší je marketing, čo sa potvrdilo aj pri novej hre Punch Club.

Vývojári sa rozhodli vytvoriť RPG manažérsku hru z prostredia boxerov. Ešte predtým, ako ju vypustili na App Store, usporiadali tzv. Twitch Play na jednom z najväčších streamovacích portáloch Twitch. Išlo o živý prenos hry, v ktorom hráči pomocou textových príkazov rozhodovali o ďalšom postupe. Autori si dali celkom odvážny cieľ - hru vydajú až vtedy, keď ju takýmto spôsobom komunita prejde. To, čo nasledovalo, však čakal len málokto. Hráči ju dokončili behom prvých 36 hodín a na špeciálny stream sa stihlo pozrieť už 100 tisíc divákov.

Ošiaľ pokračoval a hráči sa nemohli dočkať, kedy autori hru vydajú. Len desať dní po zverejnení iOS a PC verzie zarobila táto na oko jednoduchá hra jeden milión dolárov.

O čo v hre ide?

Celý príbeh hry sa točí okolo namakaného mladíka, ktorému niekto chladnokrvne zavraždil otca. Tvojou úlohou je spraviť z neho bojovníka, ktorý bude v ringu porážať jedného súpera za druhým, a popri tom musíš zistiť, kto zabil jeho otca.

Hra pritom nie je sústredená len na samotné zápasy, ale na celý život obyčajného boxera. A ten život nie je jednoduchý! Musíš sa pravidelne udržiavať vo forme, trénovať nové techniky boja a starať sa o svoje základné potreby, ako je energia, stravovanie či nálada. Popritom musíš zarábať peniaze, pretože zo zápasenia sa (minimálne spočiatku) vyžiť nedá. Je len na tebe, či sa budeš denne mordovať na stavbe, rozvážať pizzu alebo okúsiš, aké je to robiť pre miestny gang.

Taktika, taktika, taktika...

Celú hru poháňa skvelá old-schoolová pixelová grafika a prepracované možnosti hry. Boje sú tu vyriešené naozaj do posledného detailu. Nestačí len neustále trénovať a byť presný, tvrdý a odolný. Musíš si vyberať, aké techniky budeš v jednotlivých kolách používať a akú stratégiu zvolíš. Môžeš nechať súpera, aby sa vyčerpal behom prvých troch kôl, a potom ho v štvrtom roznesieš po ringu. Alebo ho od začiatku budeš tlačiť a pošleš ho k zemi už po pár úderoch.

V Punch Clube sa nemusíš obávať toho, že by si sa náhodou nudil. Stále sa tu niečo deje. Na cestách ťa občas prepadnú lupiči, pomáhaš svojmu kamarátovi opraviť auto alebo sa snažíš získať srdce sympatickej slečny. Stretávaš sa s novými postavami a neustále dostávaš nové úlohy.

Punch Club je hra, ktorú odporúčame nielen fanúšikom bojových športov. Autori zo žánru vyťažili maximum a cena 4,99 €, ktorú si pýtajú, za to rozhodne stojí.

Názov: Punch Club
Autor: tinyBuild LLC
Kompatibilita: iOS 6.0 a vyššie
Cena: 4,99 €
Stiahnuť z App Store