Pryme Vessyl - inteligentný pohár, ktorý vám bude merať množstvo skonzumovanej tekutiny

Mark One je spoločnosť pracujúca na produkte Vessyl Smart Cup, čo je akýsi inteligentný pohár, ktorý nám dokáže merať nutričnú hodnotu akejkoľvek kvapaliny. Nedávno nám však spoločnosť predstavila ich predbežný produkt, Pryme Vessyl, ktorý sleduje, koľko tekutiny človek vypije počas jedného dňa.

Tento zázračný pohár využíva dáta zozbierané pomocou hydratačného algoritmu a umožňuje používateľovi monitorovať, či boli splnené potreby jeho hydratácie. Celý prehľad sa nám následne zobrazí v aplikácii na smartfóne, v ktorej môžeme vidieť množstvo vypitej tekutiny.

Vďaka vedeckému výskumu zameranému na určenie optimálnej úrovne hydratácie na základe jednotlivých faktorov, ako sú vek, hmotnosť, pohlavie alebo úroveň aktivity, je možné určiť hydratačné potreby každého človeka zvlášť. Dáta, ktoré budú týmto pohárom zozbierané, sú kompatibilné s Jawbone UP a "appláckou" aplikáciou Health.

Množstvo z nás má nejakú predstavu o dôležitosti pitného režimu a drží sa pravidla 8 pohárov denne. Hydratačné potreby každého z nás sú však jedinečné, a to nie len deň za dňom, ale dokonca aj každú hodinu. Pryme zachytáva rôzne faktory (výška, vek, hmotnosť, pohlavie), ako aj meniace sa premenné (napríklad spánok alebo cvičenie). Všetky tieto ukazovatele vám vďaka Pryme Vessyl pomôžu pochopiť vaše vlastné hydratačné potreby.

alt
Vonkajšok pohára je tvorený kvalitným prémiovým plastom jemnej bielej farby, zatiaľ čo spodná časť pohára je poniklovaná. Interiér je vyrobený z pevného skla a všetko spolu váži asi 450 gramov. Proti vyliatiu tekutiny sa tu nachádza veko, ktoré je možné elegantne preklopiť pomocou prsta. Celé to pôsobí veľmi príjemne a minimalisticky.

Vnútri pohára sa nachádzajú senzory, ktoré monitorujú každé jedno uchlipnutie. Pryme Vessyl dokáže v sebe udržať akýkoľvek teplý či studený obsah, preto môže byť používaný aj s inými tekutinami, ako je napríklad čaj alebo džús.

Modrá čiara na boku pohára, ktorá je aktivovaná pohybom, umožňuje používateľovi dohliadnuť na svoju úroveň hydratácie a ubezpečiť ho, že má stále dostatok vody. Tento múdry pohár využíva jednoduché indukčné nabíjanie, a to pomocou uloženia na špeciálny stojan. Batéria by mala na jedno nabitie vydržať až 5 dní.

Pryme Vessyl je možné zakúpiť na stránke výrobcu, ktorý si za neho vyúčtuje 99 dolárov. Dostupný je aj online cez apple.com alebo v niektorých vybraných predajniach Apple Store v USA a Kanade.

Či je tento produkt niečo prelomové, bez čoho sme doteraz nevedeli žiť, už nechám na vás. V každom prípade, keby sa spoločnosť Mark One rozhodla spraviť 0,05-litrovú verziu pohára a dodala ho do slovenských barov, vyriešil by sobotný problém mnohých Slovákov, ktorý znie: "Koľko som toho včera vypil?"

zdroj: http://www.macrumors.com

Erich Veselényi

Erich Veselényi

24 ročný študent Priemyselnej Logistiky, v súčasnosti študujúci Industrial Management v chladnom fínskom meste Vaasa. Apple, beh, cyklistika, cestovanie, Bukowski, fotografovanie a video.
Vaasa, Finland