Prvých 10 hier pre Apple TV, ktoré by ste si určite mali zahrať (1. časť)

· 3 min read
Prvých 10 hier pre Apple TV, ktoré by ste si určite mali zahrať  (1. časť)

Vydaním novej Apple TV predstavil Apple nielen budúcnosť domácej televízie, ale aj svoju vlastnú konzolu. Tá obsahuje zabudovaný App Store, z ktorého môžete sťahovať hromadu zaujímavých hier a aplikácií. Nájdeme tu dobre známe tituly z iOS, ale aj tituly, ktoré boli exkluzívne vyvíjané pre Apple TV. V nasledujúcich dvoch článkoch sa pozrieme na 10 najzaujímavejších hier, ktoré si môžete v súčasnosti zahrať na svojej Apple TV.

Alto's Adventure (2,99 €)

alt

Alto's Adventure určite patrí na iOS platforme k jednej z najlepších hier. Nebude žiadnym prekvapením, ak to tak bude aj na Apple TV. Hra vyzerá skutočne úžasne. Minimalistické ploché prostredie, ostré farby a plynulé animácie sa skvelo vynímajú na vašej TV obrazovke.

To, samozrejme, nie je všetko. Táto tap-centrická hra je perfektná pre ovládač Siri Remote. Pri kĺzaní dole svahom budete potrebovať len jedno tlačidlo pre skok a následným držaním tohto tlačidla urobíte backflip. Ako sa vraví, v jednoduchosti je krása.

Badland (4,99 €)

alt

Ďalšia hra, ktorá zožala na iOS platforme veľký úspech. V hre od spoločnosti Frogmind ovládate akúsi príšerku, ktorú sa snažíte dostať cez temné a strašidelné prostredie. Tento environment sa začne časom rozpadať, čo pridáva na obtiažnosti. Pri zbieraní rôznych predmetov sa dokáže vaša príšerka zväčšovať, zmenšovať alebo rozpadnúť na niekoľko kusov, ktoré ovládate dohromady.

A znova je to jednoduchosť, čo robí spomenutú hru takou úžasnou. Stlačením touchpadu stúpate nahor a, logicky, pustením touchpadu klesáte nadol. Badlands taktiež podporuje gamepady, no editor úrovne neprešiel od iOS žiadnou zmenou, a tak máte naďalej prístup k vyše 20 000 užívateľmi vytvorených levelom.

Oceanhorn (8,99 €)

alt

Poznáte hru Legend of Zelda? Mnohí z nás tajne dúfajú, že sa raz objaví jej verzia pre Apple zariadenia. No dokiaľ sa tak nestane, máme tu kvalitnú náhradu pre Apple TV. Ide o univerzálnu aplikáciu, takže pokiaľ máte iOS verziu, môžete plynule pokračovať na vašom TV. Ide o akčnú role-play hru, inšpirovanú klasickou Nintendo sériou, no s novou príchuťou.

So svojou postavičkou bojujete a cestujete skrz pevninu, rôzne väzenia a žaláre, ale aj cez moria na svojej malej lodičke. Všetko je kombinované so skvelou grafikou, ktorá beží na 1080p, 60 fps. Lepšie možnosti hry prináša hranie cez gamepad, no aj Siri Remote sa postará o kvalitný herný zážitok.

Beat Sports (9,99 €)

alt

Nie všetky spomínané hry sme predtým mohli vidieť na iOS zariadeniach. Táto hra je exkluzívna pre Apple TV a to vysvetľuje aj jej cenu 9,99 €. Hra je vyvíjaná spoločnosťou Harmonix, ktorá stojí za peckami, ako je Rock Band alebo Dance Central.

V tejto rytmickej športovej minihre je potrebné zosynchronizovať hudobný rytmus s odpalom tenisovej loptičky alebo napríklad bejzbalovej lopty. Podobné hry určite poznáte z konzoly Wii, a preto je vhodné si zabezpečiť tzv. Siri Remote Wrist. Ide o nejaké pútko na zápästie, ktoré zaručí, aby vám po obývačke okrem loptičiek nelietal aj ovládač od Apple TV.

Galaxy on Fire: Manticore Rising (4,99 €)

alt

Séria The Galaxy on Fire prináša zábavu všetkým milovníkom iOS vesmírnych strieľačiek už niekoľko rokov. Aj preto sa rozhodlo štúdio Fishlab vydať túto hru exkluzívne pre Apple TV. Ide o hladkú, 3D vesmírnu bitku, v ktorej ničíte nepriateľské lode na kusy.

V hre pomocou Siri Remote ovládate pohyb vesmírnej lode, ktorá automaticky strieľa rôznu muníciu, a tak si viete užiť vesmírne dobrodružstvo aj bez skutočného herného ovládača. Pokiaľ ste fanúšikom série, určite nemáte o čom uvažovať. A ako bonusom bude vydanie Galaxy on Fire 3: Manticore pre iOS.

zdroj: macworld.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read