Prvých 10 hier pre Apple TV, ktoré by ste si určite mali zahrať ! (2. časť)

· 3 min read
Prvých 10 hier pre Apple TV, ktoré by ste si určite mali zahrať ! (2. časť)

Druhá časť článku, v ktorom vám predstavujeme 10 zaujímavých herných titulov pre novú Apple TV. Prvú časť článku si môžete prečítať tu: 1. časť.

Crossy Road (free)

alt

Myslím, že túto hru nie je treba nikomu špeciálne predstavovať. Na našich iOS zariadeniach sme preskákali cez cestu míle a sloboda zvierat nás má na čiernej listine za množstvo zvieratiek, ktoré svoje dobrodružstvo skrz rušnú premávku nezvládli.

Hra je pre Apple TV úplne zdarma, takže určite sa ju oplatí sťahovať a vyskúšať. Farebné bloky budú na vašej TV obrazovke vyzerať skvele a navyše obsahuje mód pre dvoch hráčov, ktorý sme v iOS verzii nenašli.

Octodad: Dadliest Catch (4,99 €)

alt

Tento titul bol vydaný súčasne pre iOS a Apple TV a určite ide o jednu z najbizarnejších hier vôbec. Ovládate chobotnicu žijúcu na predmestí. Na tom by nebolo nič čudné, keby sa však táto chobotnica nesprávala ako ľudský otec, spolunažívajúci s ľudskou manželkou a ľudskými deťmi. No proste rodinná idylka. Áno, je to také divné, až to je čarovné.

S tým súvisí aj ovládanie, ktoré je spravené schválne nešikovne. Pamätajte, ovládate chobotnicu, ktorá sa snaží žiť ako človek a spĺňať rôzne typy úloh a domácich povinností. Hra prichádza z konzol a Mac/PC platformy, takže ovládanie pomocou gamepadu vie zabezpečiť lepší herný zážitok. Na druhej strane, celé to má pôsobiť nemotorne a nešikovne, k čomu môže Siri Remote dopomôcť.

Transistor (9,99 €)

alt

Ide o akčnú role-play hru od tvorcov brilantného Bastions. Ten sa u hráčov ujal, a preto obsahuje Transistor podobné prvky. Nekonvenčný prístup k príbehu, ohromujúci a zaujímavý svet a neuveriteľné herné zvraty spoločne dotvárajú skutočne zaujímavý titul.

Celkovo môže ísť o jednu z najlepších, keď nie o najlepšiu Apple TV hru, ktorú máte možnosť hrať. Cena je primeraná obsahu, no na samotné hranie sa určite lepšie hodí gamepad ako Siri Remote.

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved (9,99 €)

alt

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved je arkádová strieľačka zameraná na prežitie v uzavretom geometrickom priestore pri odstreľovaní nepriateľov vo všetkých smeroch. Táto špeciálna Apple TV verzia však ponúka aj oveľa viac ako jej iOS predchodca. Okrem 100+ individuálnych levelov v sebe skrýva aj špeciálne 3D levely a rôzne súboje s bossmi. Novinkou sú aj módy "bez zbrane" alebo "časový mód".

Čo sa týka ovládania použitím Siri Remote, je to už trošku horšie. Pohyb pomocou jedného prsta na dotykovej obrazovke je dosť zložitý a je ťažšie si na neho zvyknúť. Pokiaľ uvažujete o kúpe gamepadu a čakáte na nejaký podnet, tak verte, že práve táto hra vás o kúpe presvedčí.

Lumino City (4,99 €)

alt

Herní fanúšikovia sa už určite stretli s hrami, ktorých prostredie je tvorené z rôznych fyzických materiálov. No stretli ste sa už s hrou, ktorej svet je tvorený z reálneho papiera? Vývojári vytvorili reálne papierové predlohy a následne ich pretransformovali do herného prostredia. Ide o pôvabnú adventúru s dostatkom vizuálnej elegancie.

Touchpad na Siri Remote sa správa presne tak ako na laptopoch. Ovládate kurzor, ktorým ukazujete na jednotlivé objekty a následne spúšťate rôzne interakcie. To vám umožňuje pohyb cez tento papierový svet a lúštenie rôznych hádaniek. Napriek tomu, že ovládanie pôsobí trochu spomalene, táto hra a jej papierový environment určite stoja za stiahnutie.

zdroj: macworld.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read