Prvý únik súčiastok iPhonu 7 naznačuje vylepšenie 3D Touch

· 1 min read
Prvý únik súčiastok iPhonu 7 naznačuje vylepšenie 3D Touch

Na čínskych stránkach sa objavila prvá súčiastka na iPhone 7. Údajne ide o podsvietenie displeja, ktorý sa síce podobá tomu na iPhone 6s, ale 3D Touch čip a flex kábel bol presunutý.

Fotky sa objavili na čínskej sieti WeChat, kde ich zverejnil taiwanský blog www.Apple.club.tw. To, že ide o súčiastku, ktorá patrí ešte nepredstavenému Apple zariadeniu, naznačuje malé logo, ktoré je vidieť na najdlhšom z flex káblov.

Treba však zmieniť, že práve 3D Touch technológia je najväčším problémom pri výrobe najnovšieho iPhonu 6s. Ak by firma Apple predstavila novú 3D Touch technológiu, skôr by sa objavila v niektorom z iPadov, kde by mala rovnaké, ak nie dokonca väčšie využitie ako v iPhone. Ak sa ale bude opakovať situácia z minulého roka, keď boli predstavené iPady a iPhony naraz, je dosť možné, že sa dočkáme novej 3D Touch technológie v celom produktovom rade iOS zariadení, čím ich Apple zjednotí.

Nateraz to vyzerá tak, že nižšie zobrazené podsvietenie skutočne patrí novému telefónu z Cupertina, ktorý by mal okrem novej 3D Touch technológie tiež ponúknuť nový A10 procesor a nový design, ako to už býva pri nových generáciách bez "s" za názvom zvykom. Dočkať by sme sa ho mali v druhej polovici roka 2016 a mal by prísť s predinštalovaným systémom iOS 10, ktorý príde na trh začiatkom leta na WWDC.