Nový dokument o Jobsovi sa Apple zamestancom nepáčí. “Toto nieje Steve akého som poznal”

· 2 min read
Nový dokument o Jobsovi sa Apple zamestancom nepáčí. “Toto nieje Steve akého som poznal”

Filmová spoločnosť Magnolia Pictures vypustila do sveta prvý trailer a plagát pre nový dokument "Steve Jobs: The Man in the Machine". Film režíruje Oskarový režisér Alex Gibney a zobrazuje Steva počas jeho diania okolo spoločnosti Apple, ale aj v súkromnom živote.

Veľmi zaujímavé je, ako na film reagoval Eddy Cue, vedúci softvéru a služieb pre Apple. Tweet, ktorý zdieľal hovorí:

"Som z filmu SJ: The Man in the Machine veľmi sklamaný. Nepresne a negatívne opisuje môjho priateľa. Nieje to reflexia Steva, akého som ho poznal ja".

alt

Dokument vraj zobrazuje Steve-a provokatívne a niekedy dosť zarážajúco. Apple zamestnanci, ktorí film videli sa vyjadrili, že Jobs je zobrazený v extrémne nelichotivom svetle a mnoho z nich opustilo premiéru v Texase, ešte pred ukončením premietania. Niekoľko pozitívne naladených príbehov, ktoré sa v dokumente vyskytnú, ešte viac zvýrazňujú jeho náladovosť a hrubé správanie.

Podľa Eddy Cue-a je však nová kniha od Brenta Schlendera and Ricka Tetzeliho, ("Becoming Steve Jobs: The Evolution of a Reckless Upstart into a Visionary Leader") ten najlepší zdroj informácií, ktorý opisuje Steve-a takého, aký bol a konečne zobrazuje udalosti pravdivo.

Alex Gibney je kvalitný dokumentarista, ktorý za svoju tvorbu získal mnoho ocenení. Jeho film, "Taxi to the Dark Side", ktorý skúma vládnu politiku USA voči mučeniu, vyhral v roku 2007 Oskara za najlepší celovečerný dokument. Nomináciu na Oskara dostal za film "Enron: The Smartest Guys in the Room" a trojnásobnú cenu Emmy si odniesol za dokument "Peabody for Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God".

Dokument by mal byť dostupný na internete niekedy na jeseň tohto roku a kniha od Schlendera a Tetzeliho v Marci 2016.

alt

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read