Prvý Jailbreak pre Apple TV 4 je tu!

· 1 min read
Prvý Jailbreak pre Apple TV 4 je tu!

Skupina s menom Pangu, ktorá je vo svete Jailbreaku už nejaký ten deň známa a má na svedomí niekoľko úspechov v podobe prelomenia niektorých verzií iOS, dnes predstavila Jailbreak pre Apple TV 4. generácie. Čo je však zaujímavejšie, je fakt, že ide o historicky prvý Jailbreak na toto zariadenie a vôbec na systém tvOS.

Jailbreak je kompatibilný s tvOS 9.0 – tvOS 9.0.1, nie však s najnovšími verziami systému, konkrétne 9.1 a ani 9.2, ktorý bol predstavený pred pár dňami.

Tento fakt rozväzuje ruky developerom, ktorí teraz môžu začať tvoriť pre Apple TV rôzne modifikácie, vďaka čomu bude celá krabička omnoho použiteľnejšia. Je to skvelá správa pre všetkých, ktorí majú radi možnosť prispôsobiť si svoje zariadenie.

Pangu Jailbreak pre Apple TV je aktuálne dostupný iba na Mac, môžete si ho stiahnuť z tohto linku. Postup je absolútne jednoduchý a mal by ho zvládnuť každý, stačí sledovať pokyny na obrazovke. Pre tých, ktorí aktualizovali svoju Apple TV, však máme zlú správu, ktorá znie, že nie je možný downgrade.

Na záver si dovolíme upozorniť, že celý postup je na vlastné nebezpečenstvo a server ThinkApple.sk ani žiaden z jeho členov nezodpovedá za prípadné problémy, ktoré môžu počas celého procesu či používania Jailbreaku nastať.


Zdroj titulnej foto: http://appletvjailbreakguide.com
Zdroj: iphonehacks.com