Prvý iPhone a žaloba na firmu

Prvý iPhone a žaloba na firmu

Rok 2007 vo firme Apple mal nastať už v roku 2002. V tomto čase chcel Steve Jobs nadviazať na veľký úspech iPodu. Chcel ponúknuť prístroj, s veľkým množstvom ďalších funkcií a pritom stavať na znalostiach z vývoja hudobného prehrávača. No do roku 2005 sa firma k žiadnemu ďalšiemu pokroku nedostala.


Zdroj: boygeniusreport.files.wordpress.com


Názov iPhone tu bol ešte pred samotným mobilom. Meno vlastnila firma Cisko ako obchodnú značku. V Apple sa im ale tento názov pre ich novú vlajkovú loď zapáčil natoľko, až Steve išiel a zaklopal v Cisku na dvere. Išiel, ako vždy, za svojím - rovno zatlačil na šéfa firmy Cisko, Charlesa Giancarla. Na výmenu avšak neponúkol nič. Požadoval od šéfa firmy len uvolnenie nepoužívanej značky iPohone.


To mu ale neprešlo, Jobs aj napriek tomu v roku 2007 vydáva svoj prvý iPhone bez ochrannej značky. Do týždňa na stole ležala žaloba, s čím sa dalo počítať. Steve vďaka svojej diplomatickej šikovnosti osobne situáciu vyriešil, ba ju dokonca otočil v svoj prospech. Neskôr spolu obe spoločnosti spolupracovali na vývoji FaceTime.


Zdroj titulnej foto: ytimg.com
Zdroj: thinkapple.sk