Prvú iOS developerskú akadémiu otvoria v októbri 2016 na univerzite v Neapole

· 1 min read
Prvú iOS developerskú akadémiu otvoria v októbri 2016 na univerzite v Neapole

Nevieš, čo s vysokou? Možno máme pre teba odpoveď. Už v októbri tohto roka by totižto na univerzite v Neapole (Taliansko) mali otvoriť prvú iOS developerskú akadémiu pod záštitou spoločnosti Apple. Otvorenie tejto inštitúcie v Európe bolo iniciatívou CEO Tima Cooka, ktorý prvýkrát predstavil svoj plán v januári tohto roka.

Akadémia poskytne miesto pre viac ako 200 študentov na novej univerzitnej fakulte v San Giovanni a Teduccio. Je vybavená najnovšími high tech laboratóriami s prístupom k najnovšiemu Apple hardvéru aj softvéru. Hneď v prvom roku štúdia im pomôže získať praktické skúsenosti vo vývojárstve aplikácií.

Deväťmesačné osnovy sú rozdelené na dva semestre. Prvý semester sa postará o zlepšenie zručností v oblasti softvérov. Druhý semester budú študenti navštevovať kurzy zamerané na vytváranie startupov a dizajnérskych aplikácií. Neskôr budú pracovať spolu na vytváraní aplikácií, ktoré by teoreticky mohli byť dostupné na App Store.

Zdroj: macrumors.com

Študenti nájdu viac informácií na internetovej stránke univerzity. Uchádzači o štúdium musia urobiť online testy v angličtine alebo taliančine. Tí, ktorí urobia písomné testy, postúpia na ústny pohovor. Okrem študentov univerzita hľadá aj špecializovaný tím profesorov. V budúcnosti plánuje Apple rozšíriť projekt do viacerých krajín po celom svete.


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej foto: university-advices.blogspot.com