Prvé video spusteného iPhone 6s je tu

· 1 min read
Prvé video spusteného iPhone 6s je tu

Predstavenie nového telefónu s logom nakusnutého jabĺčka je za rohom a my môžeme vidieť čoraz viac a viac únikov. Najnovšie sa na internete objavilo video, ktoré ukazuje spustený iPhone 6s v Space Grey farbe. Na iPhone však nenájdeme iOS, tak ako by čakala väčšina z vás, ale iba akýsi testovací software. Po zapnutí sa nám teda zobrazí iba ozubené koliesko.

Aj napriek tomu sa jedná asi o prvý iPhone 6s viditeľný na videu. Ako môžeme vidieť, design sa veľmi nezmenil a je otázne, či neostal absolútne identický so svojim predchodcom, čo by ale rozhodne nebolo zle. Oveľa zaujímavejšie veci sa však dejú vo vnútri.

Uniknutá základna doska odhalila nový LTE modem Qualcomm MDM9635, vďaka ktorému sa dočkáme podpory viacerých LTE sieti. Taktiež je vyrábaný novou 28-nm technológiou, čo je oproti 65-nm technológii použitej na výrobu predošlého LTE čipu obrovský rozdiel. Vďaka tomu sa znížili energetické nároky, zmenšila sa veľkosť a znížila sa miera zahrievania. v iPhone 6s sa nenachádza čip pre agregáciu operátorov, ten je po novom súčasťou LTE čipu.

Novinkou je taktiež čip Apple A9, vo videu sa však jedná iba o predprodukčnú vzorku. Aj napriek tomu vieme, že je približne o 10% väčší oproti predchodcovi, čo môže znamenať buď, že do neho Apple ukryl ďalšie čipy, ktoré boli predtým samostatne na doske, alebo, že je nový čip A9 trojjadrový.

Nového iPhonu by sme sa mali dočkať 9. septembra, predstavenie by malo prebehnúť v San Franciscu a parametre sú už viac-menej potvrdené. Jediné, čo nie je isté je prítomnosť technológie Force Touch a 2GB operačnej pamäte RAM.

Zdroj: MacRumors