Prvé recenzie na Apple Watch series 7 ukazujú rozdiely oproti minulej generácii

Prvé recenzie na Apple Watch series 7 ukazujú rozdiely oproti minulej generácii

Nová generácia Apple Watch sa takmer po mesiaci od predstavenia dnes dostáva do predaja. Hoci sme už videli prvé recenzie, nevideli sme poriadne porovnanie displeja s minulými sériami. Apple tvrdí, že 7. generácia má o 20% väčšiu obrazovku ako 6., najmä vďaka zmenšeným okrajom okolo displeja ktorý sa tak ťahá až na zaoblenie po krajoch. Doteraz sme viacmenej videli iba porovnanie Applu na jeho stránkach, no to je vždy mierne odlišné od reality. S recenziami však prišli prvé reálne porovnania z ktorých je jasné, že Apple neklamal a nová generácia má citeľne väčší displej.

Porovnanie Apple Watch Series 7 naľavo, Series 6 napravo

Pre novú sériu Apple upravil aj WatchOS tak, aby sa lepšie zhostil využitia  jeho veľkosti či už zväčšenými tlačidlami alebo plnou QWERTY klávesnicou pri odpisovaní na správy. Áno, celá QWERTY klávesnica, ako môžete vidieť na obrázku nižšie. Podľa recenzií funguje na princípe swipe klávesnice, kedy ťaháte prstom po písmenách ktoré chcete napísať a umelá inteligencia sa postará o zvyšok. Nieje na 100% spoľahlivá, no svoju funkciu plní vcelku dobre. Stále je k dispozícii rozpoznávanie hlasu, ktoré funguje o niečo lepšie.

Posledná vlastnosť ktorú recenzenti chvália je o 33% zrýchlené nabíjanie, kedy sa hodinky za 45 minút nabijú na 80%. Hodinky majú aj novú ochrannú vrstvu proti škrabancom na povrchu displeja, no jej reálnu funkčnosť uvidíme až po niekoľkých mesiacoch používania.