iOS

Prvé kúsky elektroniky s podporou HomeKit prídu už tento týždeň

· 1 min read
Prvé kúsky elektroniky s podporou HomeKit prídu už tento týždeň

Server 9to5mac získal informácie, že sa už tento týždeň začne predávať elektronika podporujúca rozhranie HomeKit od Apple. Stane sa tak iba tesne pred konferenciou, na ktorej má Apple okrem iného odprezentovať aj výhody tohto rozhrania. Elektroniku by mali zo začiatku predávať piati výrobcovia, jedným z nich má byť aj Belkin, o ďalších výrobcoch zatiaľ nepadla ani zmienka.

Apple predstavil HomeKit na minuloročnej WWDC, následne potom v novembri začal prijímať plány výrobcov na produkty, ktoré by rozhranie mali podporovať. Niektorí výrobcovia už stihli odprezentovať svoje produkty na tohtoročnej CES v januári. HomeKit sa do predaja teda dostane presne rok po predstavení.

Na tohtoročnom WWDC pravdepodobne uvidíme živé predstavenie elektroniky s HomeKit. Okrem toho sa dočkáme iOS 9, ktorého súčasťou bude aplikácia Home, v ktorej budeme môcť spravovať inteligentnú elektroniku z celej domácnosti. Taktiež je možné, že sa dočkáme novej generácie Apple TV, ktorej jednou novinkou bude aj podpora HomeKit. Každopádne, nech to bude akokoľvek, o všetkom vás budeme na ThinkApple informovať.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read