Prvé informácie o batérii v iPhone 7. Radosť či sklamanie?

· 1 min read
Prvé informácie o batérii v iPhone 7. Radosť či sklamanie?

Čínsky spravodajský portál Weibo prišiel so zaujímavou novinkou o pripravovanej vlajkovej lodi spoločnosti Apple - iPhone 7. Tvrdí, že vie, akú batériu bude najbližšia generácia iPhonov obsahovať.

Najnovšie modely 6S sa momentálne môžu pochváliť kapacitou 1 726 mAh, zatiaľ čo 6S Plus s 2 750 mAh. Povedzme si pravdu, málokomu táto kapacita postačuje. Preto zakaždým s napätím očakávame, či Apple nespraví v tomto smere krok vpred a nedočkáme sa mobilu s poriadnou výdržou.

Najbližší rok to ale zrejme ešte nebude. Weibo totiž tvrdí, že pripravovaný iPhone 7 bude obsahovať len o 20 mAh väčšiu batériu, teda 1 735 mAh. V iPhone 7 Plus by sme potom mali nájsť 2 810 mAh kapacitu.

Je ale dôležité povedať, že vyššia kapacita batérie nemusí nutne znamenať lepšiu výdrž. Životnosť batérie sa totiž odvíja od množstva faktorov. Už takmer dva roky starý iPhone 6 mal napríklad o 100 mAh vyššiu kapacitu ako iPhone 6S, ale výdrž batérie zostala v podstate nezmenená.

zdroj: 9to5mac.com

Na záver treba podotknúť, že túto správu treba brať s rezervou. Z čínskych médií k nám pravidelne prichádza množstvo správ a klebiet o pripravovaných novinkách. Niektoré sú pravdivé, iné čisté výmysly. Či je konkrétne táto správa pravdivá, zistíme zrejme až v septembri, keď Apple pravdepodobne predstaví svoj najnovší iPhone.


Zdroj titulnej foto: theverge.com
Zdroj: 9to5mac.com