ProTube - Youtube na iOS so 60 FPS videami bez oficiálnej, reklamou preplnenej aplikácie od Google

· 2 min read
ProTube - Youtube na iOS so 60 FPS videami bez oficiálnej, reklamou preplnenej aplikácie od Google

Bez Youtube si mnohí nevieme predstaviť život. Sledujeme streamerov, naše obľúbené kanály, videoklipy a iný obsah. Samozrejme, užívatelia iPhonov a iPadov nie sú výnimkou. Ak vám nevyhovuje pozeranie Youtube cez webový prehliadač, App Store je plný viac či menej podarených aplikácii na prehrávanie videí z Youtube.

Avšak, okrem oficiálnej appky od Google, na platforme iOS nenájdete aplikáciu, ktorá by vedela prehrať video so 60 FPS (snímkov za sekundu). Podobne je to s maximálnym rozlíšením videa limitovanom na 1080p, niektoré aplikácie z App Store dokonca "zamrzli" na 720p. Samozrejme, ak je video raz nahrané v nízkom rozlíšení, tak žiadna aplikácia nepomôže, ale rozlíšenie vyššie ako 1080p prehráte len s oficiálnou aplikáciou od Google.


Zdroj: wordpress.com


Avšak veci sa troška pohli. Na App Store sa objavila neoficiálna Youtube aplikácia ProTube. Teda vlastne táto aplikácie je tam už dlho, ale získala podporu 60 FPS videí a rozlíšení vyšších ako 1080p. Aj keď tieto "featúrky" by mali byť doménou len oficiálnej aplikácie, ProTube ich obsahuje. Ale jeden limit tu predsa len je: potrebujete iOS 10 na iPhone 5S alebo novšom prípadne iPad Air alebo novší, tiež na iOS 10.

Zaujímavé je že je podporované aj prehrávanie na pozadí, takže ProTube nemusí bežať v popredí, čo sa môže hodiť hlavne pri počúvaní pesničiek a dá sa ovládať aj cez Control Centre. Obraz je možné vypnúť, bude sa prehrávať len audio stopa, čo vám ušetrí dáta na mobilnom Internete. A na iPadoch, na rozdiel od oficiálnej aplikácie, je podporovaný aj Picture-In-Picture multitasking, takže počas práce na iPade si môžete pozerať napr. záznam vášho obľúbeného koncertu. Stačí mať iPad s čipom A7 alebo vyšším.

ProTube vám umožní aj prihlásiť sa do vášho Youtube konta, takže môžete napr. komentovať videá a spravovať odoberané kanály. Taktiež vám umožní prehrať videá, ktoré sú zablokované pre prehrávanie na mobilných zariadeniach.

A čo reklama?

Dobrá otázka. ProTube reklamy blokuje, vrátane otravných pop-up okien, takže vás nebude nič rušiť.

ProTube je proste top aplikácia na App Store, spája výhody oficiálnej aplikácie s výhodami neoficiálnych a to všetko bez reklám. Jednoznačne odporúčam!

ProTube môžete stiahnúť tu:

ProTube for YouTube

Zdroj titulnej foto: wersm.com
Zdroj: [thinkapple.sk]