Procesor pre iPhone 7 bude vyrábať výhradne firma TSMC

· 1 min read
Procesor pre iPhone 7 bude vyrábať výhradne firma TSMC

Spoločnosť Apple použila pre svoj súčasný model telefónov iPhone 6S a 6S Plus procesor A9, ktorý vyrábali dve firmy, Samsung a Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (ďalej len TSMC). Prekvapením bolo, že sa čipy od TSMC v benchmark testoch líšili od tých z firmy Samsung vyšším výkonom a zároveň aj nižšou spotrebou. Keď táto správa obehla celý svet, spoločnosť s logom nahryznutého jablka bola nútená vydať vyhlásenie, v ktorom uviedla, že pri ich testovaniach bol skutočný rozdiel zanedbateľný, konkrétne dve až tri percentá.

Podľa najnovších správ od The Electronic Times firma TSMC vyhrala boj proti dlhoročnému partnerovi firmy Apple, podniku Samsung, a podpísala zmluvu na výhradnú dodávku procesorov pre iPhone 7, ktoré sa zrejme budú nazývať A10. Spoločnosť TSMC predbehla Samsung v podrobení si desaťnanometrovej technológie výroby čipov. Na konferencii konanej minulý mesiac firma TSMC uviedla, že chce s produkciou 10 nm procesorov pomaly začať v druhej polovici roka 2016 a naplno rozbehnúť výrobu v roku 2017.


Zdroj: appleapple.top


Ďalším možným dôvodom, prečo firma TSMC získala výhradné právo na výrobu čipov pre nový iPhone, je ich pokrokové kompletizovanie procesorov, čo sa jasne ukáže vo vyšších výkonoch a úspornosti. Výroba A10 čipov sa pravdepodobne začne v júni tohto roku. Čo všetko zatiaľ o nových modeloch telefónov iPhone vieme, sa dočítaš v našich predchádzajúcich článkoch (napríklad tu, tu, tu a tu).

Zdroj titulnej foto: neurogadget.com
Zdroj: appleinsider.com, macrumors.com