Priemerný užívateľ iPhonu odomkne telefón 80-krát denne

· 1 min read
Priemerný užívateľ iPhonu odomkne telefón 80-krát denne

Firma Apple nám poskytla zaujímavé informácie týkajúce sa odomykania zariadení. Až 89 % zákazníkov s možnosťou Touch ID odomyká svoje zariadenie pomocou funkcie odtlačku prsta. Pre porovnanie tu máme výskum Bena Bajarina, vedúceho primárneho výskumu v analytickej Creativ Strategiesp, ktorý ukazuje, že asi 85 % majiteľov zariadení iOS chráni hardware dotykovým ID alebo heslom.

Ľahko použiteľné bezpečnostné systémy Apple sú hnacou silou na ochranu spotrebiteľa. Je to dôležitý faktor vzhľadom na množstvo citlivých informácií uložených digitálne. Kým spotrebitelia ešte pred pár rokmi nechali svoje zariadenie odomknuté, či už z dôvodu nedostatku bezpečnostných prvkov, alebo z nepozornosti, dnes to je úplne inak. Drvivá väčšina majiteľov iPhonu a iPadu si chráni svoje zariadenia dotykovým ID a iOS prístupovým zámkom na kód. Táto teória je potvrdená aj číslami od Apple.
metro.co.uk
Firma Apple uviedla do pozornosti slovné spojenie „vyrovnávacie zabezpečenie s jednoduchým použitím“. Zaznamenala veľký úspech v tejto technickej oblasti, lebo mnohé pokusy preniknúť do zariadenia sa skončili neúspešne. V prípade moderných iPhonov a iPadov je šifrovanie zakotvené na úrovni kremíka so Secure Enclave koprocesorom. Ten sám je pomocou technológií bránou orientovanou na spotrebiteľa – Touch ID.

Myslíte si, že vaše zariadenia sú naozaj stopercentne zabezpečené, alebo by ste požadovali väčšiu bezpečnosť?


Zdroj titulnej fotografie: technobezz.com
Zdroj: appleinsider.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read