Prídu iPhony o klasický Home Button? Podľa analytickej správy je táto šanca až 50%!

Prídu iPhony o klasický Home Button? Podľa analytickej správy je táto šanca až 50%!

iPhony 6S sa v rukách majiteľov ešte nestihli poriadne ohriať a na internete už vznikajú prvé dohady o tom, čo prinesie nasledujúci iPhone 7. Posledná generácia neprišla z dizajnového hľadiska s ničím novým. Výrobcovia pozmenili len vnútro mobilu. Podľa zvyklostí kalifornskej spoločnosti by ale mal byť najbližší model odlišný aj dizajnovo. Šestke, ktorá vyšla minulý rok, sa zväčšil displej na 4,7 palcov a na trh sa dostal aj iPhone Plus s 5,5 palcami. Je preto otázne, s čím Apple príde tentoraz.


Analytik Gene Munster nedávno zverejnil správu s niekoľkými predpoveďami, čo by mohol iPhone 7 obsahovať. Medzi novými funkciami zaujala možnosť, že Apple upustí od klasického fyzického Home Buttonu. Tieto predpovede sú založené na dôkladnej analýze trhu a Gene Munster si myslí, že šanca na vytratenie klasického Home Buttonu je približne 50 na 50.

Príde iPhone o Home Button?

Podľa Munstera je 3D Touch, s ktorým iPhone 6S prišiel, perfektná príležitosť na upustenie od fyzického Home Buttonu. To sprevádza všetky generácie iPhonov už od prvého modelu. Apple by mohol túto významnú ikonu svojich produktov zabudovať do displeja a premeniť tak klasické fyzické tlačidlo na softvérové.

Tento krok by mal radu výhod. Asi najväčšia je to, že by sa rozmery iPhonu mohli výrazne zmenšiť. Apple totiž zaostáva za konkurenčnými mobilmi v pomere veľkosti displeja k rozmerom mobilu. Okrúhle domovské tlačidlo skrátka zaberá až príliš veľa priestoru. Samozrejme, s vytratením Home Buttonu by vzniklo niekoľko problémov. Apple by musel premiestniť svoju čítačku odtlačkov prstov na iné miesto mobilu. Jedna z možností by bola inšpirovať sa niektorými výrobcami Android telefónov a zabudovať ho na bok obrazovky.

Zafírové sklo a iPhone 7

Analytik tiež v správe spomína, že Apple by mohol umiestniť do nových iPhonov zafírové sklo. To je o niečo odolnejšie oproti momentálne používaným krištáľovým sklám. Pokus zo strany Apple o túto inováciu bol už pri minuloročnom iPhone 6, avšak partnerstvo so spoločnosťou GT Advanced Technologies, ktorá mala vyrábať tieto sklá nedopadlo celkom podľa očakávaní – spoločnosť skrachovala.

Tak či onak, nám len zostáva počkať si ďalší rok na novú generáciu smartfónov od Apple. Privítali by ste softvérové tlačidlo Home Button alebo si myslíte, že by sa z iPhonov vytratilo to čaro?

Home Button

zdroj: http://www.phonearena.com/