Príde iPhone 7 o konektor na slúchadlá? Máme nové informácie

· 2 min read
Príde iPhone 7 o konektor na slúchadlá? Máme nové informácie

Prednedávnom sme vás informovali o tom, že Apple možno odstráni zo svojho najbližšieho iPhonu 7 3,5 mm jack na slúchadlá. Tento krok by podnikol najmä kvôli zníženiu hrúbky smartfónu. Firma Apple sa ale zatiaľ k týmto fámam nevyjadrila, takže nie je nič isté. Fanúšikovia sa však už stihli rozdeliť na dve skupiny - jedna si myslí, že strata 3,5 mm konektora jack bude krok vpred, zatiaľ čo druhej sa nepáči, že užívatelia budú nútení vyhadzovať ďalšie peniaze za špeciálne slúchadlá.

Čítaj tiež: iPhone 7 príde kvôli malej hrúbke o 3,5 mm jack na slúchadlá

Najnovšie správy opäť potvrdzujú, že firma Apple by mohla skutočne skoncovať s 3,5 mm konektorom na slúchadlá už v najbližšej generácii iPhonu. Portál AppleInsider cituje dve ázijské publikácie Anzhuo a WeiFeng. Tie píšu o tom, že dodávateľské reťazce potvrdzujú túto možnosť.

Tvrdia, že Apple sa snaží odstrániť konektor nielen kvôli hrúbke iPhonu, ale aj s cieľom zvýšiť predaj bezdrôtových slúchadiel. Apple momentálne vlastní známeho výrobcu audiotechniky Beats Electronics, ktorá ponúka viacero kvalitných bezdrôtových slúchadiel. Je preto pravdepodobné, že jedny pribalí aj k pripravovanému iPhonu 7.

Na druhej strane však musíme brať v úvahu aj pôvodnú správu z portálu Mac Otakara, ktorý tvrdí, že spoločnosť plánuje využiť lightning konektor ako náhradu 3,5 mm konektora jack. Užívatelia by si tak mohli vybrať v závislosti od okolností, či si radšej vyberú káblové alebo Bluetooth slúchadlá.

Čo si o tom myslíš ty? Súhlasíš s tým, aby firma Apple ochudobnila iPhone 7 o klasický 3,5 mm konektor? Napíš nám to do komentárov!