Dátum predaja a špecifikácie iPhonu 6c odhalené

· 1 min read
Dátum predaja a špecifikácie iPhonu 6c odhalené

Pri predstavení iPhonu 5c spoločnosť Apple nezožala veľký úspech. Asi čakala, že keď ponúkne lacnejší telefón so slabšími špecifikáciami za rozumnú cenu, ktorý bude stále iPhone, ľudia budú šalieť. Možno bol problém vo vzhľade, možno v cene (ktorá bola iba o 100 dolárov nižšia), napokon sa naň rýchlo zabudlo a ako prišiel, tak aj odišiel.

O dva roky neskôr tu máme 6s, ktoré sa lacnejšieho brata nedočkalo, zato sme sa ale dočkali chýrov o tom, že príde, a to v januári. Do predaja by sa mal dostať už vo februári.

A na čo sa môžeme tešiť? Asi najväčšou a najvítanejšou zmenou by bolo hliníkové telo, namiesto toho plastového, ktorým disponovalo 5 "céčko". ForceTouch technológie sa pravdepodobne nedočkáme, keďže si Apple chce túto vychytávku nechať iba pre tie najlepšie zariadenia. Aspoň na nejaký ten čas. Čo by ale mať mal, je čítačka odtlačkov prstov, ktorá už taká prestížna nie je, a tiež má podporovať Apple Pay, čiže bude mať v sebe zabudovaný aj NFC čip.

Presný dátum stále nie je známy, dokonca ani nie je isté, či pôjde o január. Najprv sa totiž šepkalo o novembri tohto roka, ale keďže sa tak nestalo, ďalší tip padá na prvú polovicu roka 2016.

Ja osobne by som do takéhoto iPhonu možno išiel. Nemá v sebe síce to najnovšie, no má 4-palcový displej, ktorý chýbal veľa ľuďom. Tých, čo váhajú, možno presvedčí cena. A možno sa konečne dočkáme Android killera.

Zdroj: 9to5mac.com