Prichádza El Capitan na iPad ?

· 1 min read
Prichádza El Capitan na iPad ?

alt

El Capitan, nový operačný systém pre OS X zariadenia, ktorý bol predstavený počas júnového WWDC. Podľa informácií objavených vo vnútri El Capitan-a, je dosť možné, že sa tento operačný systém objaví v novej generácií iPadov. V poslednom čase často spomínaný iPad Pro, môže byť zariadenia, na ktorom pobeží nový OS X, ktorý bol doteraz dostupný výhradne len pre počítače od tejto spoločnosti.

Podľa Európskej patentovej organizácie, uviedol Apple "tablety", ako kategóriu zariadení, v ktorej sa môže objaviť tento nový operačný systém. Aj keď môže ísť len o ťah Applu, poistiť si názov “El Capitan” pre všetky kategórie zariadení, bolo by zaujímavé sledovať ako by tento OS X na iPade fungoval a hlavne, ako by sa s ním pracovalo.

Pretože predaj tabletov naďalej klesá, hovorí sa o novom, 12,9 palcovom, iPade Pro ako o “must have” zariadení, ktoré by opäť zvýšilo predajnosť iPadov, najmä z dôvodu veľkej produktivitý, ktoré má tento iPad ponúknuť. Zariadenie má podľa špekulácií obsahovať USB-C, špeciálny stylus, NFC platby, Force Touch a nový kvalitný A9 procesor.

Kedže táto kalifornská spoločnosť už skôr vypustila na verejnosť vyjadrenie, že chce aby OSX a iOS ostali oddelené, je podľa môjho názoru nepravdepodobné aby sme sa dočkali El Capitan-a pre iPad. Taktiež sa domnievam, že celá tá show okolo iPadu Pro je zbytočná a nikdy (alebo aspon v dostupnom čase) sa tohto zariadenia nedočkáme a to z jediného dôvodu. Je zbytočné.