Príbehy o Stevovi Jobsovi #4: Odloženie otvorenia Apple Store kvôli špine

· 2 min read
Príbehy o Stevovi Jobsovi #4: Odloženie otvorenia Apple Store kvôli špine

Vitajte pri novom seriáli, v ktorom si budete môcť každý deň prečítať jeden príbeh o Stevovi Jobsovi. Dnešný príbeh je o tom, ako ľudia museli čakať na otvorenie nového Apple Store dlhšie iba pre to, lebo Jobs našiel na stenách a podlahe odtlačky a nečistoty.

Bolo to krátko po tom, čo Steve Jobs podstúpil operáciu pankreasu. Vtedy sa stretol s pár novinármi, aby im ukázal dizajn nového Apple Store, ktorý bol v nákupnom centre Stanford Shopping Mall. Obchod bol o polovicu menší ako všetky bežné Apple Store, mal biely strop, steny z japonskej nehrdzavejúcej ocele s ventilačnými dierkami, ktoré imitovali dizajn PowerMac G5 a podlahu z materiálu, ktorý mal byť údajne používaný aj v leteckých hangároch. Posledné 2 veci sa však stali kameňom úrazu.

zdroj: macrumors.com

Dizajn, ktorý bol na papieri úžasný, v skutočnosti až taký dokonalý nebol. Na oceľových stenách bolo vidieť každý odtlačok a špeciálna podlaha zachytávala stopy ľudí, ktorí po nej prešli. Práve preto si Steve odtiahnutie opony rozmyslel a nechal ľudí pred novým obchodom čakať dlhšie, ako je bežné.

Už prvú noc po otvorení si dizajnéri našli uplatnenie. Nenavrhovali však nový dizajn, ale čistili steny a podlahu od odtlačkov. Muselo byť komické sledovať všetkých členov popredného tímu chodiť po zavretom obchode so zubnými kefkami a handrami.

zdroj: biography.com

Krátko po tomto incidente firma Apple zmenila dizajn obchodu a od tej doby sú podlahy vo všetkých Apple predajniach väčšinou kamenné.

Príbehy o Stevovi Jobsovi #1: Predstavenie takmer nefunkčného iPhonu

Príbehy o Stevovi Jobsovi #2: Chcel som si čítať e-maily na záchode

Pokračovanie zajtra...

zdroj: macrumors.com


Zdroj titulnej foto: thinkapple.sk
Zdroj: forbes.com