Príbehy o Stevovi Jobsovi #3: Zvyknú si

· 2 min read
Príbehy o Stevovi Jobsovi #3: Zvyknú si

Vitajte pri novom seriáli, v ktorom si budete môcť každý deň prečítať jeden príbeh o Stevovi Jobsovi. Prvý príbeh je o tom, ako bol Steve Jobs skalopevne rozhodnutý nepoužiť na iPhone hardvérovú klávesnicu.

Marc Andreessen v tomto príbehu spomína na stretnutie so Stevom Jobsom. Išlo o dvojité rande iba pár mesiacov pred predstavením iPhonu. “V roku 2006 na jar sme spolu s manželkou Laurou vyrazili na večeru so Stevom Jobsom, ktorý mal prísť so svojou manželkou Laurene.”

Zdroj: apple.com

Kým štvorica čakala pred reštauráciou na California Avenue v Palo Alto na prípravu stola, Jobs vytiahol z vrecka prototyp prvého iPhonu. Bol to telefón s dotykovým displejom, v tej dobe bolo niečo podobné doslova nevídané. Steve ukázal Marcovi všetky funkcie, ktoré tento telefón vtedy mal. Treba podotknúť, že napriek tomu, že to v tej dobe bolo iba pár aplikácií, medzi ktorými chýbal App Store, šlo o revolučné zariadenie.

zdroj: Apple.com

Po chvíli úžasu sa Marc odvážil ako skalný fanúšik BlackBerry opýtať, či ľuďom nebude chýbať fyzická klávesnica. "Budú ľudia v pohode, ak budú písať priamo cez obrazovku prístroja?" Jobs na Marca ostro pozrel a prehlásil: "Zvyknú si".

Tento príbeh ukazuje, že Steve Jobs stavil všetko na úspech jediného produktu. Aj skalný fanúšik spoločnosti tak musí uznať, že hoci bol Steve Jobs génius, mal obrovské šťastie, že jeho produkt ľudia prijali. Kto vie, kde by bola firma Apple teraz, ak by sa tak nestalo.

S predstavením prvého iPhonu sa spájajú aj naše prvé 2 príbehy z tejto série, ktoré sme publikovali ešte v septembri. To však neznamená, že nestoja za prečítanie, práve naopak.

Príbehy o Stevovi Jobsovi #1: Predstavenie takmer nefunkčného iPhonu

Príbehy o Stevovi Jobsovi #2: Chcel som si čítať e-maily na záchode

Pokračovanie zajtra...


Zdroj titulnej foto: thinkapple.sk
Zdroj: forbes.com