Priali by ste si tlačidlo „späť“ na vašom iPhone? S touto fóliou to bude možné!

· 1 min read
Priali by ste si tlačidlo „späť“ na vašom iPhone? S touto fóliou to bude možné!

iPhone je už dlho známy svojim nezameniteľným dizajnom. Jediné veľké okrúhle tlačidlo „domov“ je pomaly symbol mobilov značky Apple, no nie každému tento dizajn vyhovuje. Mnohým chýba tlačidlo „späť“, ktoré väčšina z konkurenčných mobilov má.

Nedávno na Kickstarteri vznikol nový projekt, ktorý by mohol vyriešiť tento problém. Ide o prvú „inteligentnú“ ochrannú fóliu, ktorá nie len že ochráni celý displej vášho iPhonu, ale zároveň mu pridá chýbajúce tlačidlo „späť“.
Halo Back
Nová ochranná fólia s názvom Halo Back je k dispozícii len pre najnovšie iPhony 6 a 6 Plus. Na týchto mobiloch je možnosť vrátenia sa naspäť vyriešená tak, že musíte priložiť prst do ľavého horného rohu. Je to akási náhrada spomínaného tlačidla „späť“. Dočahovať prstom až do rohu je pri ovládaní jednou rukou často problematické a aj preto viacero ľudí uvíta možnosť, ktorú ponúka táto ochranná fólia.

Princíp, na ktorom to celé funguje, je jednoduchý. Do ľavého horného rohu je vedený kapacitný kábel, ktorý tam prenáša váš dotyk vykonaný v dolnej časti zariadenia.
Je jasné, že širokej verejnosti sa tento projekt páči, pretože autori doteraz zozbierali 4 krát väčšiu sumu, ako požadovali. A to ešte stále zostávajú takmer tri týždne do konca. Pokiaľ vás fólia Halo Back zaujala a aj vy by ste radi obohatili svoj iPhone o tlačidlo „späť“, môžete podporiť jej tvorcov cez Kickstarter na tomto odkaze.