Prenosová rýchlosť 20 Gb/s? Nič nie je nemožné s USB 3.2

Prenosová rýchlosť 20 Gb/s? Nič nie je nemožné s USB 3.2

USB 3.0 Promoter Group je skupina zložená z najväčších firiem pôsobiacich na technickej scéne. Jej členmi sú firmy ako Apple, Microsoft, Intel, už menej známe HP, alebo americká firma Texas Instruments.

Táto skupina teraz prichádza s novou verziou starého štandardu, nazvanou USB 3.2, od ktorej sa očakáva, že prenosovú rýchlosť vystrelí ponad Mt. Everest. Pôjde o prenosovú rýchlosť vo výške 20 Gb/s. Je vysoko pravdepodobné, že USB 3.2 by sa objaví u budúcich MacBookov.

digitaltrends.com

Keďže je firma Apple členom skupiny Promoter Group, ktorá sa o štandardy USB stará, tak je vysoko pravdepodobné, že USB 3.2 začne čoskoro používať. Dôveryhodnosti tejto hypotézy prispieva aj to, že Apple veľmi často prijíma nové druhy pripojenia, ako bol napríklad Thunderbolt. Pamätáte si, ako bol dvanásť palcový MacBook Retina prvým počítačom, ktorý dostal od Applu len rozhranie USB-C?

Firma Apple by mohla USB 3.2 pridať aj do Macov, ktoré predstaví tento rok.


Zdroj titulnej foto: [tidbits.com](http://tidbits.com/article/16308) **Zdroj: [appleinsider.com](http://appleinsider.com/articles/17/07/25/usb-32-standard-promises-20gbps-speeds-over-existing-type-c-cables)**