tv

Premeň svoju TV na obrovský tablet

· 2 min read
Premeň svoju TV na obrovský tablet

Vždy si sníval o dotykovej TV ? Tak teraz už nemusíš snívať, Touchjet WAVE dokáže tvoje sny premeniť na skutočnosť.


Zdroj: indiegogo.com
Touchjet WAVE je jedinečné zariadenie, ktoré premení tvoju plochú televíziu alebo monitor na tablet.
Po vyše piatich rokoch výskumu a vývoja spolupracujúci vývojári skombinovali:

Najnovšiu technologiu infračervených senzorov

Operačný systém Android

Kameru

Dva stereo mikrofóny

Patent LPU (Light processing unit)


Toto všetko ti umožní pozerať online videá, počúvať obľúbenú hudbu, hrať hry bežiace pod platformou Android na úplne novej užívateľskej úrovni a taktiež vďaka mikrofónu usporiadavať videokonferencie alebo len tak volať s priateľmi.


*Čo ti Touchjet WAVE dokáže ponúknuť ? :*
**Kompatibilnosť** - *Touchjet WAVE* je možné pripojiť k hocijakému monitoru alebo televízoru, ktorý má uhlopriečku od 20'' do 80'' a taktiež vyžaduje možnosť pripojenia do vstupu HDMI.
**Kamera a mikrofón** - vďaka dvom stereo mikrofónom a prednej kamere dokážete uskutočňovať internetové hovory a rovnako aj ovládať zariadenie pomocou hlasu.
**WiFi** - pripoj *Touchjet WAVE* na svoju WiFi a sťahuj, sleduj, browsuj a hraj hry alebo využívaj Andoridové aplikácie bez obmedzenia a ihneď.
**iOS / Android Aplikácia** - možnosť ovládať svoje *Touchjet WAVE* zariadenie pripojené na tvoju TV pomocou aplikácie bežiacej buď na platforme *Android* alebo *iOS* . Aplikácia ti umožní tvoj smartfón alebo tablet využiť ako myš, klávesnicu alebo diaľkový ovládač.
**Aplikácie** - stiahni si všetky tvoje obľúbené aplikácie z Google Play Obchodu do svojho *Touchjet WAVE* a používaj ich bez obmedzenia na svojej veľkoplošnej obrazovke.
**Zdieľanie súborov** - *Touchjet WAVE* taktiež umožní prenos médií medzi smartfónom a televíziou.
**Dotykové ovládanie** - pomocou patentu *LPU (Light processing unit)* si premeň svoju televízia na SMART a rovnako aj dotykovú televíziu.
**Podpora Tabule** - *Touchjet WAVE* má svoje podobné využitie aj ako biela tabula.
*Ako to vlastne funguje ?*
*Touchjet WAVE* potrebuje na jeho fungovanie 3 základné prvky a to je infračervený senzor, LPU (Light processing unit) a Operačný systém Android.
Špičková technológia infračervených senzorov je využívaná na sledovanie pohybov a dotykov prstu po ploche obrazovky. Získané údaje o polohe prstu spracuje LPU (Light processing unit), ktorá ich premení na gestá, ktorým *Android* rozumie ale pokiaľ nechceš mať dochytaný displej tak ovládanie je umožnené aj cez aplikáciu dostupnú v ***Obchode Google Play*** alebo ***App Store*** .
![Zdroj: theupscout.com](/content/images/2016/08/Touchjet-Wave-Price-Cost-Indiegogo-Kickstarter.jpg) *Hardvérové a systémové špecifikácie*
- **4** jadrový procesor ARM Cortex-A9 2.0GHz
- **2 GB** operačnej pamäte DDR3
- **16 GB** vstavané úložisko
- WiFi (802.11 b/g/n)
- Bluetooth 4.0 BLE (Bluetooth Low Energy)
- senzory na umožnujúce ovládanie dotykom až na 4 miestach súčasne - Webkamera, mikrofón

- Android 4.4 Kitkat vybavený uživateľským rozhraním Touchjet UI
- Miracast, DLNA
- kompatibilita s iPhone DLNA
![Zdroj: phonesreleasedate.com](/content/images/2016/08/Touchjet-WAVE.jpg) Základné zariadenie bez rozšírení je dostupné za **39** amerických dolárov.
Vyzbieraná suma bola **799 621** amerických dolárov čo je o **587%** viac než bolo potrebné.
Zariadenie už je na trhu dostupné.
Zdroj titulej foto: [deccanchronicle.com](http://cdn.deccanchronicle.com/sites/default/files/touchjet-wave_0.jpg) **Zdroj: [indiegogo.com](https://www.indiegogo.com/projects/touchjet-wave-turns-tv-into-a-touchscreen-tablet-android-television#/)**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read