Trik, vďaka ktorému ušetríš denne až 15 % batérie v iPhone

· 1 min read
Trik, vďaka ktorému ušetríš denne až 15 % batérie v iPhone

Časy, keď sme mobil nabíjali raz do týždňa, sú už dávno preč. Pri batériách dnešných smartfónov môžeme byť väčšinou radi, keď sa nám do večera nevybijú. Aj preto ľudia skúšajú najrôznejšie triky, ako ušetriť batériu v iPhone. So zaujímavým spôsobom prišiel Samuel Gibbs, redaktor magazínu The Guardian. Podľa neho je možné ušetriť až 15 % batérie za deň používaním Safari namiesto oficiálnej aplikácie Facebook.

Gibbs strávil týždeň pozorovaním batérie v iPhone pri používaní Facebooku výhradne cez prehliadač Safari. Na konci každého dňa zaznamenal v priemere o 15 % vyššiu zostávajúcu kapacitu batérie. Následne si na pomoc zavolal kolegov, ktorí v jeho experimente pokračovali. Zaznamenali podobné výsledky ako on.

zdroj: TheGuardian.com

Podľa jeho slov bolo používanie Facebooku v Safari veľmi podobné s oficiálnou aplikáciou. Na plochu si umiestnil zástupcu webovej stránky, ktorá je takmer totožná s ikonkou aplikácie. Rovnako vo funkciách nebol takmer vôbec obmedzený.

Pokusy Samuela Gibbsa pritom nie sú ničím novým. Facebook bol už v minulosti obvinený z toho, že jeho aplikácia žerie až príliš veľa batérie v iPhone. Užívatelia sa sťažovali, že appka je stále aktívna na pozadí, aj keď ju momentálne majiteľ nepoužíva. Spoločnosť tieto chyby priznala a pokúsila sa ich opraviť. Na otázky ohľadom batérie však nereagovala.

Podobný spôsob šetrenia batérie môžeš vyskúšať aj ty. Potom nám daj určite vedieť, ako si dopadol.

Zdroj titulnej foto: Technobezz.com
Zdroj: 9to5mac.com