OSx

Pozeranie porna na Macu nemusí byť bezpečné. Svoje o tom vie študent z Kanady

· 2 min read
Pozeranie porna na Macu nemusí byť bezpečné. Svoje o tom vie študent z Kanady

Prehliadač Google Chrome má šikovnú funkciu Inkognito mód, ktorú ocení každý, kto by rád surfoval po webe „bez stopy“. Teda minimálne bez stopy vo vlastnej histórii. Nedá sa teda čudovať tomu, že sa často využíva na sledovanie stránok pre dospelých. Komu by ale napadlo, že práve takéto "bezpečné" prezeranie porna by mohlo mať presne opačný účinok?

Svoje o tom vie študent torontskej univerzity Evan Andersen, ktorému sa stala nepríjemná vec na vlastnom Macu. Chcel si zahrať hru Diablo III, avšak namiesto obvyklej úvodnej obrazovky sa mu na Macu zobrazila porno stránka, ktorú si len pred chvíľou prezeral.

Pochopiteľne, prekvapilo ho to, a tak sa rozhodol pátrať, kde sa stal problém. Prišiel na to, že chyba nastala v ovládačoch grafickej karty od Nvidie. Jej pamäť sa po ukončení programu Google Chrome nevymaže, ale ostane uložená v pamäti. Práve to môže spôsobiť, že sa neskôr záhadne objaví pri otvorení iného programu.

Záhada je vyriešená. Problém však nie.

Otázka stále zostávala, ako je niečo také vôbec možné. Evan Andersen upozornil na tento problém spoločnosť Nvidia aj Google pred viac než rokom, no za ten čas s tým nedokázali nič urobiť. Študent o tom preto napísal na svojom blogu, čoho sa v momente chytili viaceré médiá.

Hovorca Nvidie sa už k prípadu stihol vyjadriť. Podľa jeho slov spoločnosť nijak nepochybila. V systéme Windows vraj nevideli s rovnakými grafickými kartami žiadne problémy. Na vine je podľa nich firma Apple a jej správa pamäte v OS X. Tá sa k prípadu zatiaľ nevyjadrila.

Ako tomu predísť?

Najjednoduchší spôsob, ako predísť podobnému trapasu, je zakaždým reštartovať Mac po tom, čo budeš robiť niečo citlivé. Teda aspoň dovtedy, kým sa niektorá zo spoločností nepodujme, aby problém napravila.

Zdroj: http://www.macobserver.com/

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast  #01
· 8 min read
Remotely - prezeraj svoj Mac na diaľku
· 2 min read