Predstaví nám Apple nový iPad Pro už na WWDC?

Predstaví nám Apple nový iPad Pro už na WWDC?

Vyzerá to tak, že okrem softvérových noviniek nám Apple za mesiac na WWDC 2017
predstaví aj novinky z oblasti hardvéru. Pred nedávnom sa hovorilo hlavne o domácom reproduktore so Siri, no známy analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities priniesol informáciu, že na 70% bude hlavným bodom tohoto podujatia predstavenie nového iPadu Pro, s 10.5 palcovým displejom a prepracovaným šasi.

Podľa analytika by dávalo zmysel keď tento iPad predstavia 5. júna, pretože začiatkom tohoto mesiaca už dodávatelia pripravujú masovú výrobu. Taktiež sa vyjadril, že predaje tohoto produktu budú podľa neho v súčasnom fiškálnom roku predstavovať 5 až 6 miliónov kusov, čo predstavuje 15% z celkových predajov iPadov v roku 2017.

appleinsider.com

Očakáva sa, že 10.5 palcový iPad Pro bude mať podobné rozmery ako model s veľkosťou displeja 9.7 palcov, no bude mať väčší displej vďaka užším rámikom. Táto zmena by mala zlepšiť používateľský zážitok z používania tohoto produktu, a zvýšiť tak trakciu Applu na podnikových trhoch.

Je takmer isté, že nám Apple predstaví iOS 11, macOS 10.13, watchOS 4 a tvOS 11. Ak sa spoločnosť bude držať minulých rokov, tak tieto aktualizácie softvéru budú pre verejnosť dostupné v septembri.

Zdroj titulnej foto: appleinsider.com
Zdroj: appleinsider.com