Predstaví Apple skladací iPhone?

Predstaví Apple skladací iPhone?

Počas MWC sme sa tento rok stretli s predstavením niekoľkých skladacích smartfónov. Či už berieme do úvahy Samsung Galaxy Fold, alebo Huawei Mate X, oba na seba strhli obrovskú vlnu pozornosti a zaujali širokú verejnosť. A hoci takéto prototypy sme v minulosti videli už niekoľkokrát, tentokrát sa jedná o produkt, ktorý je hotový. Ktorékoľvek z týchto zariadení sa bude predávať, hoci za vyššiu cenovku.

Vyzerá to tak, že novým trendom sú práve tieto skladacie smartfóny a nastáva tak otázka, či niečo podobné plánuje aj spoločnosť Apple. Ak by ste čakali, že by sme sa skladacieho iPhone mohli dočkať, tak pre vás máme dobré správy.

zdroj: 9to5mac

Objavilo sa množstvo informácii naprieč internetom o tom, že Apple pracuje na skladacom iPhone. Pritom prvé úniky vravia, že by sme sa ho mohli dočkať už o rok, teda v roku 2020. V redakcii ale ostávame pri Zemi, keďže Apple investuje do vývoja množstva produktov a len veľmi málo z nich v konečnom dôsledku uvidí svetlo sveta.

Pamätáte si napríklad predstavenie prvého iPhone? Steve Jobs si robil srandu, že bude vyzerať ako iPod Classic, ale namiesto kolečka bude mať niečo, čo sa podobá na klasický ciferník na vytáčanie. Pravdou ale je, že Apple zvažoval predstavenie práve takého zariadenia a až neskôr sa dopracoval k tomu, že to asi nie je práve najlepší nápad.

zdroj: 9to5mac

Podľa nášho názoru je Apple v poslednej dobe až príliš opatrný na to, aby prišiel v najbližšej dobe so zariadením, ktoré by ponúkalo toľko noviniek. Niet sa ale čo čudovať, veď Apple je pod obrovským drobnohľadom. Z každého menšieho prešľapu majú média tendenciu urobiť obrovskú kauzu a investori sú pri predstavovaní nových produktov ako na ihlách.

Technológia skldacích smartfńov je ešte "v plienkach" a bude trvať, kým sa dostane na úroveň, kedy bude jej používanie bezproblémové a jej spoľahlivosť bezchybná. Je ešte potrebné vyriešiť množstvo otázok, či už tých týkajúcich sa hardvéru alebo softeru. Z toho vyplýva, že sa skladacieho smartfónu od cupertinskej spoločnosti tak skoro nedočkáme. Ale ktovie, možno Apple prekvapí a vytrie nám všetkým zrak.

zdroj: iphonehacks


Zdroj titulnej foto: YouTube.com/ Simple Alpaca