Predstavenie iOS 10 sa blíži. Aké zmeny na nás Apple chystá?

Veľká Apple WWDC konferencia sa nám pomaly blíži. Zatiaľ nám spoločnosť neoznámila oficiálny dátum, avšak s najväčšou pravdebodobnosťou sa bude konať od 13. do 17. júna. Predpokladáme, že Apple predstaví viacero svojich noviniek. Jednou z najväčších bude určite nová verzia iOS s poradovým číslom 10. Čo od nej môžeme očakávať?

Zmien by sa mohla dočkať napríklad aplikácia Fotografie. Povráva sa, že v iOS 10 by mohli užívatelia meniť EXIF (súbor metadát) nasnímaných fotografií. Zároveň by sa mohli dať upravovať špecifické oblasti fotky priamo z prostredia aplikácie. Preraziť si cestu do appky by si mohla aj funkcia detekovania tváre.

Novinkou by tiež mohli byť úplne noví emoji v iOS 10. Spoločnosť pravdepodobne pridá do svojich zariadení až 74 nových smajlíkov.

zdroj: phonearena.com

Poslednou funkciou, ktorú očakávame od iOS 10, je mazanie predinštalovaných aplikácií. Mnoho užívateľov sa sťažuje na hromadu nepotrebných appiek, ktoré im v iPhone či iPade len zaberajú miesto. Tim Cook naznačil už v septembri minulého roka, že by sme sa mohli dočkať možnosti skryť, poprípade zmazať niektoré predinštalované aplikácie v iOS.

Čítaj tiež: Už čoskoro bude možné vymazať nechcené základné aplikácie od Apple

Či sú tieto dohady o iOS 10 pravdivé, sa dozvieme zrejme až v júni na konferencii WWDC, keď ho Apple predstaví. K užívateľom by sa potom mohol dostať až niekedy v septembri.


Zdroj titulnej foto: YouTube.com
Zdroj: Phonearena.com

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen