Predobjednávky na Apple Watch Series 7 začínajú v piatok, čo je nové v tejto sérii?

Predobjednávky na Apple Watch Series 7 začínajú v piatok, čo je nové v tejto sérii?

Apple otvára predobjednávky novéj série Apple Watch v piatok 8. októbra, pričom zariadenia dostanú prví majitelia 15. októbra. Hodinky boli predstavené na Apple Evente minulý mesiac, no Apple uviedol, že budú k dispozícii "neskôr na jeseň".

Najväčšou a najviditeľnejšou zmenou na Apple Watch Series 7 je nový a väčší displej, ktorý ide prakticky po hrany hodiniek a má zaoblenejšie rohy. Séria 7 je k dispozícii vo veľkostiach 41 mm a 45 mm, čo je o 1 mm viac ako v prípade série 6. Okraje okolo displeja sú iba 1,7 milimetra a always on mód je o 70 percent jasnejší ako pri sérii 6. Na povrchu displeja pribudla tento rok nová ochranná vrstva, vďaka ktorej by mali hodinky zachytávať oveľa menej škrabancov.

Hodinky sú teda vďaka ochrannej vrstve displeja o niečo hrubšie ako pred rokom. Úložisko (32 GB), baterka, senzory či procesor zostali rovnaké ako pred rokom, takže sa v podstate môžeme baviť iba o novom displeji, ktorý je ale vcelku výraznou zmenou.

Series 7 začínajú v USA na 399 dolároch a budú sa predávať spolu so Series 3 za 199 dolárov. Predobjednávky na hodinky sa začínajú 8. októbra a začnú sa dodávať 15. októbra.