Predbežné čísla znázorňujú veľmi vysoký záujem o iPhone SE v Číne

· 1 min read
Predbežné čísla znázorňujú veľmi vysoký záujem o iPhone SE v Číne

Nový 4-palcový iPhone SE sa stal veľmi populárnym aj v Číne. Firma Apple spustila predobjednávky minulý štvrtok a o necelých 5 dní Čína prekonala 3,4 milióna objednávok. Predajcovia odhalili, že medzi najobľúbenejšie patria práve modely v prevedení Gold a Rose Gold.

V Spojených štátoch iPhone SE stojí 399 $, čo znamená, že je to najlacnejší iPhone, aký zatiaľ firma Apple vyrobila. Naopak, v Číne je až o 150 $ drahší. Ešte ale ostáva záhadou, ako sa mu bude ďalej dariť, pretože väčšina čínskych zákazníkov preferuje väčšie zariadenia s väčším displejom.

Výsledky rôznych ankiet tvrdia, že tretina vlastníkov iPhonu má radšej menšiu, 4-palcovú veľkosť. Apple predala v roku 2015 okolo 30 miliónov 4-palcových iPhonov a predpokladá sa, že tento rok predá od 10 do 15 miliónov ďalších kusov vďaka vydaniu SE a každoročnej novinke, ktorá prichádza na jeseň.

Už 31. marca 2016 môžeme čakať začiatok predaja v Spojených štátoch, Austrálii, Kanade, Číne, vo Francúzsku, v Nemecku, Hongkongu, Japonsku, na Novom Zélande, v Portoriku, Singapure a Spojenom kráľovstve. Predobjednávky na Slovensku budú dostupné už začiatkom apríla a koncom mája zariadenie už môžeme mať v rukách.


Zdroj titulnej fotky: digitalspy.com
Zdroj: iDownloadBlog.com