Predávate svoj iPhone? Dôkladne vymažte všetky dáta

· 2 min read
Predávate svoj iPhone? Dôkladne vymažte všetky dáta

Znova je tu ten čas, kedy sa budú do obchodov dostávať nové iPhony. To tiež znamená, že veľa ľudí bude chcieť zameniť svoj starší model za najlepší a najnovší. Ak aj vy plánujete predať aktuálne iOS zariadenie, predtým, ako tak urobíte vykonajte tieto kroky, aby ste iPhone predávali ako nový.

Máte Apple Watch? Odpárujte ich

Ak hodinky nevlastníte, prejdite na druhý krok. No a ak ste jedným z tých, ktorí chcú stále skúšať nové technologické novinky, určite Vám neunikli Apple Watch. Odstráňte ich zo zoznamu zariadení tak, že pôjdete do aplikácie Apple Watch, v ľavom dolnom rohu ťuknite na My Watch a nakoniec "Unpair Apple Watch".

Urobte zálohu

Určite nechcete prísť o všetky svoje dáta v podobe fotiek, videí alebo kontaktov len kvôli tomu, že sa lúčite so svojím starým telefónom. Svoje zariadenie môžete zálohovať cez iTunes a iCloud. My si teraz vyberieme druhú menovanú alternatívu. Choďte do Nastavenia, iCloud, Záloha a zapnite iCloud záloha.

Odhláste sa z iCloud a iMessages

Keď ste teda úspešne vykonali zálohu, treba telefón úplne odhlásiť zo služieb ako iCloud a iMessages/Správy. Pre iCloud ideme zase do Nastavenia>iCloud>Odhlásiť sa.

Zo Správ sa odhlásite podobne, otvoríte Nastavenia a jednoducho ich vypnete. Je to hneď prvá možnosť, takže by ste sa nemali stratiť.

Kompletné vymazanie dát

Keď ste dokončili všetky potrebné úkony, posledná vec, ktorú musíte urobiť, je samozrejme vymazať Vaše súkromné dáta. Nezabúdajte však, že je veľmi dôležité urobiť predtým zálohu. Už naposledy sa vkradnete do Nastavenia>Všeobecné>Resetovať>Vymazať celý obsah a nastavenia. Buďte si ale vedomý toho, že keď raz akciu spustíte, už niet cesty späť.

Keď ste teda všetky kroky uskutočnili úspešne, Váš iPhone/iPad by mal vyzerať ako nový, pripravený na predaj. Tento postup môžete vykonať aj na iPade alebo iPode. Nové iPhony sa ale teraz budú predávať ako teplé rožky, preto je aj tento článok zameraný primárne na vlastníkov jablkových telefónov. Dúfame, že sme Vám pomohli a vy sa tak nebudete báť toho, že keď predáte svoj smartfón, niekomu druhému budete dávať aj kúsok seba.