Predaje Samsungu Galaxy S8 sú ďaleko za predajmi modelu S4

Predaje Samsungu Galaxy S8 sú ďaleko za predajmi modelu S4

Spoločnosť Samsung nedávno oznámila, že počet predaných kusov Galaxy S8 a S8 Plus za prvý mesiac predaja dosiahol 5 miliónov kusov. Predaj predošlých modelov Galaxy S7 a S7 Edge išiel o niečo lepšie, keď Samsung v prvom mesiaci predal približne 7 až 9 miliónov kusov. Zaujímavosťou je, že v roku 2013 v prvom mesiaci predaja Samsungu Galaxy S4 spoločnosť predala 10 miliónov kusov.

androidpit.com

Správa od Cho Mu-Hyuna pre ZDNet hovorí o 5 miliónoch kusoch, bez akéhokoľvek porovnania s predchádzajúcim predajom. Každý rok od dosiahnutia vysokých predajov Galaxy S4 sa spoločnosť snaží vzbudiť domienku, že jej nový model prekonáva predaje, no tie v skutočnosti nikdy neprekonali predaje Galaxy S4.

V nasledujúcom roku po vyhlásení predaja 10 miliónov kusov za prvý mesiac predaja Galaxy S4 hovorca spoločnosti vyhlásil, že predaj Galaxy S5 dosiahol v prvom mesiaci 11 miliónov kusov. Model S5 sa ukázal byť slabo prepracovaný produkt, s nespoľahlivým snímačom odtlačkov prstov, ktorý nefungoval dobre. Predaje a zisky klesli, napriek pozitívne znejúcim oznámeniam.

Zdroj titulnej foto: cnet.com
Zdroj: appleinsider.com