Predaje iPhonu vzrástli v Indii o 76 %

· 1 min read
Predaje iPhonu vzrástli v Indii o 76 %

CEO Apple Tim Cook ocenil ekonomické reformy, ktoré predstavila indická vláda. Tie pomáhajú rozvoju podnikania v krajine.

Cook uviedol, že vďaka ekonomickým reformám India – tretí najväčší trh so smartfónmi na svete – poskytne v budúcnosti veľmi dobré obchodné prostredie pre spoločnosť Apple.

"Je to veľmi rýchlo rozvíjajúca sa krajina. A myslím, že vláda v Indii má veľký záujem v oblasti hospodárskych reforiem, a ďalej si myslím, že nás čaká naozaj dobré podnikateľské prostredie v budúcnosti," uviedol Cook.
Zdroj: smh.com.au
CEO spoločnosti Apple uviedol, že príjmy spoločnosti Apple v Indii vzrástli o 38 percent, tržby za iPhone narástli o neuveriteľných 76 percent. Generálny riaditeľ sľúbil, že Apple bude "vkladať stále viac energie do Indie" a plánuje investovať v krajine v dlhodobom horizonte.

Po spustení predaja boli ceny iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus v Indii jedny z najvyšších na svete. Avšak vzhľadom na nízke predaje bola firma Apple nútená ceny znížiť. Pre ďalšie zvýšenie predajov mobilných telefónov v krajine spustila Apple obrovský marketingový tlak a uviedla do chodu program trade-in (starý za nový), čo bolo po prvýkrát v danej krajine.

CEO spoločnosti Apple tiež dodal, že India sa "rýchlo stáva najrýchlejšie rastúcou krajinou BRIC." Keďže trh so smartfónmi v USA je nasýtený, nie je prekvapením, že Apple sa viac zamerala na Indiu. Dôkazom je aj fakt, že Apple otvorí v Indii nové technologické centrum v hodnote 23 miliónov dolárov.

Zdroj titulnej foto: theverge.com
Zdroj: iphonehacks.com