Predaje iPhonu SE nedajú spávať výrobcom lacných Androidov

Predaje iPhonu SE nedajú spávať výrobcom lacných Androidov

Nedávno predstavený iPhone SE má na predaje telefónov oveľa väčší dopad, ako sa pôvodne očakávalo. Aj keď
jeho predaje v USA nie sú nijako zásadné, v ázijských krajinách a hlavne v Číne je oň veľký záujem. Túto skutočnosť dokazuje aj počet predobjednávok, ktorý dosiahol hodnotu 3,4 milióna kusov. Predaje iPhone SE na rozdiel od iPhonu 5C sú neporovnateľne vyššie. Môže za to určite aj to, že iPhone 5c dosahoval v dobe svojho predstavenia takmer o polovicu slabšie parametre ako v tej dobe aktuálny iPhone 5S, avšak SE ponúka porovnateľný výkon ako 6S-ko.

Zdroj: apple.com


Aj keď iPhony od Apple nemajú zásadnejší vplyv na predaj lacnejších telefónov, iPhone SE túto skutočnosť zmenil. Predaje najnovšieho iPhonu určite zapôsobili aj na výrobcov súčiastok v Taiwane a v Číne, ktorí začali byť opatrnejší a začali znižovať výrobu pre firmy Huawei, Xiaomi alebo Oppo. Hoci je iPhone SE drahší ako telefóny týchto firiem, stále však za o trocha vyššiu cenu získate jeho kúpou smartfón so skvelou kvalitou spracovania, starším, ale stále zaujímavým dizajnom a vysokým výkonom.

Firma Apple predstavením posledného iPhonu určite reagovala aj na spomalenie rastu trhu so smartfónmi, pretože jeho predaje môžu pomôcť udržať rast spoločnosti. Úspech alebo neúspech najnovšieho iPhonu uvidíme až po zverejnení štvrťročných finančných výsledkov Apple za druhý kvartál tohto roku.

Zdroj titulnej foto: apple.com
Zdroj: cultofandroid.com