iOS

Prečo som prešiel z iOS na Android

· 2 min read
Prečo som prešiel z iOS na Android

Všetko to začalo iPhonom 3Gs, mojím prvým smartphonom, na ktorý som sa veľmi tešil. Keď sa mi podarilo pred vianocami zohnať jeden z posledných kusov na východnom Slovensku od Orange, okamžite som ho zobral. Po takmer troch rokoch spokojného používania prišiel rad na výmenu a na iPhone 4s. S týmto telefónom som bol natoľko spokojný, že som si kúpil domov od Applu snáď všetko čo sa dalo. Potom nasledoval iPhone 5C a potom Sony Xperia Z3 Dual. Prečo som zvolil práve Xpériu? Svoje rozhodnutie sa pokúsim zdôvodniť nižšie.

Za tých takmer 5 rokov, čo som vlastnil iPhone som mal každú chvíľu nejaké problémy. Nejednalo sa o nič veľké, ale pokazený Home Button, alebo akákoľvek iná drobnosť dokáže znepríjemniť používanie. Výdrž batérie nebola to pravé, nabíjal som stále už poobede a potom ešte raz, cez noc. A keď mi iPhone 5C začal sekať rozhodol som sa vyskúšať niečo iné. Aj keď nezačal sekať sám od seba, spadol do bazéna. Ale jednoducho povedané: iPhone ma omrzel.

Voľba padla na Xperiu Z3, ktorá má pekný design, dobré špecifikácie a hlavne skvelú výdrž batérie, vraj na 2 dni. Keďže som ju chcel mať hneď, tak som zobral verziu Dual za zvýhodenú cenu. Xperiu používam od začiatku októbra, teda už viac ako 9 mesiacov. Všetci, čo mi tvrdili, že mi bude telefón sekať sa mýlili. Telefón beží plynulo a rýchlo, maximálne sa tak raz za mesiac samovoľne reštartuje. Používam ho viac ako iPhone a hlavne som s ním produktívnejší, obzvlášť čo sa týka práce so súbormi. Navyše, telefón dávam večer do nabíjačky a má 30%. Treba podotknúť, že ho nepustím z ruky. Ak by som mal povedať, čo mi z iPhone chýba, tak to sú to 2 veci: aplikácia Argus na meranie pohybu a zrkadlenie na Apple TV.

Ak by sa ma niekto opýtal, či je lepší Android alebo iOS, nevedel by som mu odpovedať. Obidva systémy stavajú na rozdielnom princípe. Ak je však vašou náplňou Facebook a fotenie selfies, iPhone bude lepší. Je totiž používateľsky prívetivejší a "blbuvzdorný". Zato Android ponúka viac možností a ja osobne sa s ním cítim produktívnejšie, keď práve nemám po ruke MacBook alebo čokoľvek iné. Všetko je teda otázkou preferencií. Nuž a aký bude môj ďalší telefón? Ťažko povedať, asi to bude záležať na tom, ako sa vyspím deň pred kúpou. Zatiaľ ale nemám dôvod Android opustiť.