Prečo si Apple môže dovoliť predávať iPhone tak draho?

Prečo si Apple môže dovoliť predávať iPhone tak draho?

Steve Wozniak je vo svete Apple veľmi zvučné meno. Dovolím si povedať, že v popularite dýcha na päty nebohému Stevovi Jobsovi a to aj napriek tomu, že zo spoločnosti odišiel už v roku 1985.

Woz (jeho prezývka) si servítku pred ústa nedáva a svojským štýlom vyjadruje svoje nesmierne zaujímavé názory. Tentokrát sa usmievavý inžinier vyjadril na terajšie ceny smartfónov.

afr.com

Pri jeho návšteve Číny minulý týždeň predniesol zopár zaujímavých slov. Obdivoval, ako dokážu čínsky výrobcovia vyrobiť lacné, ale nesmierne hardwarovo výkonné smartfóny. "Za pár babiek" ponúkajú užívateľom nesmierne množstvo funkcií, ktoré tak lacno nikde inde nedostanú. Avšak všetko má svoje "muchy". V tomto prípade ide buď o krátku životnosť telefónov, alebo o omnoho väčší problém, s ktorým sa väčšina firiem stretáva.

Tieto značky nemajú svoje miesto na trhu, preto si nemôžu dovoliť vystreliť ceny tak vysoko, ako napríklad Apple.

techtimes.com

Apple si môže dovoliť prehodnotiť svoje produkty

Pýtate sa prečo?
Produkty s nahryznutým jabĺčkom sú jednoducho stávka na istotu. Spoločnosť má po rokoch pôsobenia na trhu vybudovanú značku, má skvelú povesť. To čínske korporácie nemajú.

Či je Wozova teória pravdivá sa ukáže už o pár mesiacov. Nový iPhone 8 by mal byť výrazne drahší, avšak bude sa aj tak predávať ako teplé rožky?

To sa dozvieme na jeseň.

Preferuješ produkty od Applu, či od iných výrobcov? Ak áno, od akých?

Vyjadri sa v komentároch.


Zdroj titulnej foto: [smartfonefreaks.com](http://www.smartfonefreaks.com/2017/02/upcoming-iphone-8-could-cost-over-n500k.htmlhttp://www.http://www.smartfonefreaks.com/2017/02/upcoming-iphone-8-could-cost-over-n500k.html/2017/02/upcoming-iphone-8-could-cost-over-n500k.html) **Zdroj: [phonearena.com](https://www.phonearena.com/news/Wozniak-says-the-iPhone-sells-well-despite-iits-price-because-it-is-a-safe-bet_id96278)**