Prečo práve Safari

· 1 min read
Prečo práve Safari

Spoločnosť Apple vždy tvrdila, že nie je závislá na Microsofte a že vytvorí vlastný webový prehliadač. Neskôr sa tento kúsok stal najviac používaným mobilným prehliadačom.

Najskôr patril medzi tajné produkty, o ktorých vedelo veľmi málo vybraných ľudí. V Apple existoval Tím pre vývoj internetového prehliadača. Tím vznikol preto, že nikto nevedel, ako sa vlastne bude prehliadač volať. Steve aj so svojimi kolegami vymýšľal desiatky názvov pre nový prehliadač, no žiadny sa im nepáčil natoľko, aby mu meno zostalo.

Zdroj: smashfreakz.com

Steve vymyslel názov Freedom. Toto meno malo byť symbolom slobody, akú ponúka internet všetkým užívateľom. Avšak vedúci vývoja Don Melton nebol nadšený názvom, pretože mu pripomínal značku ženských hygienických produktov. Preto tento titul neskôr úplne vypustil. Do vydania produktu zostávalo pár týždňov a stále neexistoval vhodný názov pre nový prehliadač. Najskôr bol testovaný pod názvom Alexander, alternatívny názov produktu bol iBrowse. Nič nové im však stále nenapadlo.

Zdroj: lifehacker.co.uk

Názov, ktorý prehliadač nesie dnes, vymyslel marketingový manažér Kurt Knight. Stretol Meltona v areáli Infinite Loop a medzi rečou mu oznámil, že vymyslel názov pre nový prehliadač. Vraj Safari. Meltonovi sa okamžite uľavilo a tento názov sa mu naozaj veľmi zapáčil. Predstavil nápad tímu a do mesiaca sa z Alexandra stalo Safari.

Predstavený bol 7. januára 2003 a odvtedy milióny ľudí využívajú tento skvelý prehliadač. :-)


Zdroj titulnej foto: setuix.com
Zdroj: donmelton.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Reklamné spoločnosti kritizujú Apple
· 2 min read